Teekkarikuoro, Uniwersytet w Tampere, FINLANDIA

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2024

 

Teekkarikuoro, Uniwersytet w Tampere, FINLANDIA
Dyrygent: Johanna Lantto

  class=

tekurro

Teekkarikuoro, Uniwersytet w Tampere

 https://www.teekkarikuoro.fi/en/kuoro/

 

Teekkarikuoro, założony w 1985 roku, jest jednym z najbardziej cenionych chórów akademickich w Tampere. Działając już od ponad 35 lat, chór swobodnie może sięgać po ambitny repertuar, zachowując wysoką jakość wykonania. Ten składający się z około 50 osób chór mieszany wykonuje muzykę pop, utwory klasyczne, współczesną muzykę chóralną, a także piosenki biesiadne. Każdego roku chór organizuje konkursy na nowe kompozycje chóralne czy utwory biesiadne, które następnie wzbogacają repertuar chóru. Teekkarikuoro współpracuje również z różnymi kompozytorami w tworzeniu nowych utworów. Chór stawia sobie za cel kultywowanie tradycji śpiewania wśród społeczności studenckiej.

Chór działa na terenie Kampusu Hervanta Uniwersytetu w Tampere. Znaczna część chórzystów to studenci i absolwenci kierunków technicznych, ale chór jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od wybranego kierunku. Członkowie chóru spędzają razem czas, organizując różnorodne wydarzenia i aktywności. Powstała również grupa TeekkariKvartti – mniejszy zespół a cappella prowadzący niezależną działalność koncertową. Oba zespoły uświetniają wydarzenia społeczności studenckiej. 

Muzyka jest pasją chórzystów, którzy nigdy nie zapominają, aby śpiew był też dobrą zabawą. Teekkarikuoro dąży do tętniącego życiem brzmienia, a także wszechstronnego repertuaru, co zostało docenione podczas Przeglądu Chórów „Tampereen Sävel” w 2017 i 2019 roku, na których to wydarzeniach chór został nagrodzony złotą odznaką. 

Teekkarikuoro wydał trzy albumy. Najnowszy z nich, „Tumman taivaan taika” (2022), zawiera  motywy oddające magiczną atmosferę ciemnej arktycznej zimy, świateł świec i lśniącego śniegu, które niosą nadzieję gromadzącym się przy sobie ludziom. Z kolei album „Alussa oli insinööri”, wydany w roku 2016, nawiązuje do tematu technologii, studentów związanych z nią kierunków i Tampere. 

 

JohannaLanttoJohanna Lantto jest dyrygentką chóralną, muzykiem i magistrem inżynierii środowiska z Tampere, która swoją przygodę z Teekkarikuoro rozpoczęła jako chórzystka w 2000 r. Chór  prowadzi od 2006 r. -  jest najdłużej działającym dyrygentem chóru, mającym największy wpływ na jego obecny kształt. Tytuł pedagoga muzyki uzyskała ukończywszy studia licencjackie na kierunku Dyrygentura Chóralna na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Pirkanmaa, magistrem pedagogiki muzyki została na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tampere. Na swoim koncie ma prowadzenie różnych chórów w regionie Pirkanmaa, między innym chórów dziecięcych w Konserwatorium w Tampere oraz chóru mieszanego Pikantit. Johanna Lantto gra na akordeonie i fortepianie, śpiewa muzykę pop oraz klasyczną w różnych zespołach. Za swoją działalność kulturalną na uniwersytecie Dyrygentka otrzymała medal honorowy  Związku Studentów Politechniki w Tampere.

 PrintElf 04192405212276657367566

 

TEMPRE

Uniwersytet w Tampere, FINLANDIA

 

ORGANIZATORZY

logotyp poziomy UAM kolor RGB  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

WSPÓŁORGANIZATORZY

logo herb pion sww kolor

 

WSPÓŁFINANSOWANE
mkidn     wspolfinansowane 01b.2040036804

DARCZYŃCA
DARCZYNCA

SPONSOR
Aquanet

 

PATRONAT MEDIALNY

  TVP3 Poznan podst kolor  MANUAL PR 2  Radio Poznan POZIOM CMYK  radio afera logo www  EMAUS logo kolor  ZU logo CMYK Druk  logo kultura  IKS logo 2024

 

WSPÓŁPRACA

Amadeus polski  MKDIN W logo herb poziom sww kolor pchch logo wykadrowane 01  CFN Logo  ENG LOGO POZIOM  Bergerault 01  MDfilm logo 2020 color  Pobiedziska pok logo ICF Murowana  WP A UAM logo  chortownia eng  KORNICKICHOR  PARAFIAPWWS  Gniezno

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals