Chór Siparantum, KOSOWO

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2024

 

ksChór Siparantum, KOSOWO
Dyrygent: Memli Kelmendi

 Siparantum Choir, KOSOVO

schoirkosovo

Chór Siparantum

 https://www.facebook.com/siparantumchoir/

 

Chór Siparantum jest jednym z najbardziej znanych chórów na kosowskiej scenie muzycznej. Został założony w 2017 roku przez grupę wolontariuszy. Chór prowadzony jest przez oddanego dyrygenta, Memliego Kelmendiego, a obecna struktura artystyczna chóru obejmuje solistów, chór żeński, męski i mieszany oraz chór dziecięcy „Siparantum Kids”. 

Pod batutą Memliego Kelmendiego, chór w 2018 roku dołączył do Światowej Rady Chórów, zdobywając uznanie jako przedstawiciel Kosowa na globalnej scenie chóralnej. Mianowanie Memliego Kelmendiego na członka Światowego Związku Dyrygentury Chóralnej (WCCN) dodatkowo wzmocniło międzynarodową pozycję chóru. Chór Siparantum wygrał wiele konkursów i festiwali na całym świecie, zdobywając pierwsze nagrody i złote dyplomy. Szczególnie godne uwagi osiągnięcia obejmują m.in. zwycięstwo w Światowych Igrzyskach Chóralnych w 2021 roku. 

Współpracując z cenionymi dyrygentami, kompozytorami i śpiewakami, takimi jak Simon Carrington i Ēriks Ešenvalds, Robin Tyson, Mihaly Zeke, Mia Makaroff, William Bennett, Christian Behrens czy Josip Degl'Ivellio, chór uświetnił renomowane miejsca na całym świecie, od Filharmonii Berlińskiej, Queen Elisabeth Hall w Antwerpii po Gangneung Art Center w Korei Południowej. Występy chóru zdobyły uznanie i poruszyły publiczność w krajach takich jak Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Korea Południowa, Szwecja, Chorwacja, Macedonia Północna, Portugalia, Albania, Słowenia i Szwajcaria.

Kunszt i poświęcenie Siparantum zapewniły mu miejsce wśród 180 najlepszych chórów na świecie, zgodnie z uznaniem Światowej Listy Rankingowej – INTERKULTUR. Pełniąc rolę Ambasadora Albańskiej Kultury Chóralnej, chór przywiózł do Kosowa trzynaście znaczących nagród, w tym prestiżowe wyróżnienia na Europejskim Festiwalu Muzycznym dla Młodzieży i na Światowych Igrzyskach Chóralnych 2021/2023. 

Chór Siparantum oficjalnie działa na zasadzie wolontariatu i jest zarejestrowany jako organizacja pozarządowa (NGO). Składa się głównie ze studentów z instytucji takich jak: AAB College, University of Prishtina, UBT College, High Music School „Halit Kasapol”. Szkoła Muzyczna „Halit Kasapolli" itp.

 

kosovoMemli Kelmendi, urodzony w 1986 roku w Peji w Kosowie, jest wybitnym kompozytorem i dyrygentem, który robi furorę na światowej scenie muzycznej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie dyrygentury i kompozycji w Prisztinie i Macedonii Północnej, a obecnie kontynuuje studia doktoranckie w zakresie dyrygentury chóralnej w St. Cyril and Methodius w Skopje.

Dzięki swoim arcydziełom, takim jak „Agnus Dei” i „Ater Umbra”, zyskał międzynarodowe uznanie. „Ater Umbra” została opublikowana we Francji przez „EVOC Ensemble” i znalazła się na płycie „Les Choristes Aux Milles Couleurs”. „Silentium Est Pax” został nagrany w Les Musicales de Redon we Francji. Jego utwory były prezentowane na prestiżowych wydarzeniach, takich jak Berlinale Film Festival i Festival de Cannes. Jest Profesorem Uniwersytetu AAB, wykłada przedmioty takie jak: Musicale filmowe i teatralne, Chóralistyka, Orkiestracja i Dyrygentura Chóralna. 

Memli Kelmendi jest Członkiem Światowej Rady Chórów – INTERKULTUR, jest także Ambasadorem Kosowa w ICCF i jest członkiem Światowego Związku Dyrygentury Chóralnej (WCCN).

PrintElf 04192405312988226626561

ORGANIZATORZY

logotyp poziomy UAM kolor RGB  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

WSPÓŁORGANIZATORZY

logo herb pion sww kolor

 

WSPÓŁFINANSOWANE
mkidn     wspolfinansowane 01b.2040036804

DARCZYŃCA
DARCZYNCA

SPONSOR
Aquanet

 

PATRONAT MEDIALNY

  TVP3 Poznan podst kolor  MANUAL PR 2  Radio Poznan POZIOM CMYK  radio afera logo www  EMAUS logo kolor  ZU logo CMYK Druk  logo kultura  IKS logo 2024

 

WSPÓŁPRACA

Amadeus polski  MKDIN W logo herb poziom sww kolor pchch logo wykadrowane 01  CFN Logo  ENG LOGO POZIOM  Bergerault 01  MDfilm logo 2020 color  Pobiedziska pok logo ICF Murowana  WP A UAM logo  chortownia eng  KORNICKICHOR  PARAFIAPWWS  Gniezno

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals