Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2024

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, POLSKA
Dyrygent: dr Mateusz MJ Sibilski

Fermata 

fermata

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
https://www.facebook.com/people/Pozna%C5%84ski-Ch%C3%B3r-Kameralny-Fermata-przy-Uniwersytecie-Artystycznym-Pozna%C5%84/100029105153526/

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym to niewielka grupa entuzjastów wspólnego śpiewu, która śpiewa już 34. sezon artystyczny. Zespół tworzą studenci i absolwenci poznańskich uczelni, których połączyła pasja do kameralnego, często wręcz solistycznego śpiewania każdego rodzaju muzyki wokalnej.

W repertuarze tego 16-osobowego zespołu znajdują się arcydzieła muzyki dawnej i utwory współczesnych kompozytorów, piszących specjalnie dla Fermaty. Chór równie często śpiewa popularne przeboje muzyki pop i jazzu wokalnego.

Z racji tak rozbudowanego repertuaru Fermata często jest zapraszana do wzięcia udziału w przeróżnych koncertach i festiwalach, a także uczestniczy w uroczystościach akademickich. Zespół powstał w 1990 roku, a jego twórcą i szefem artystycznym jest dr Mateusz MJ Sibilski. Prawie 35 lat pracy zespołu zaowocowało licznymi czołowymi nagrodami na konkursach w Europie i w naszym kraju. Fermata dysponuje sporym dorobkiem fonograficznym – ma na swoim koncie m.in. sześć płyt CD. Szczególne miejsce w bibliotece chóru zajmuje muzyka polska.

 

Dr Mateusz MJ Sibilski – urodzony poznańczyk, studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu dwa kierunki: wychowanie muzyczne i dyrygenturę symfoniczną, zaś z wrocławską Akademią Muzyczną związany był przez okres studiów dyrygentury symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Jest aktywnym dyrygentem średniego pokolenia, łączącym pracę z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi i ruchem amatorskim.

Jako dyrygent związany „od zawsze” z Chórem Fermata, od 2007 roku – z Orkiestrą Dętą OSP Murowana Goślina, a jako pedagog – z Wyższą Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Od roku 2010 (od 2013 r. jako adiunkt) prowadził klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2013 do 2016 roku był zatrudniony, jako adiunkt, w Akademii Muzycznej im I J Paderewskiego na Wydziale Dyrygentury Symfonicznej i Operowej. Od października 2017 roku jest szefem artystycznym Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W ostatnim czasie wykonał kantatę „Carmina Burana” Carla Orffa wraz z tancerzami Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich, uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, chórem Teatru Wielkiego i orkiestrą w Sali Ziemi na 100 rocznicę powstania Uniwersytetu Przyrodniczego. Ostatnio koncertował wraz z projektem muzyki filmowej w Australii, Danii, Norwegii, Szwecji i Nowej Zelandii.

 

uniwersytet artystyczny partnerzy PPNT logo
 
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, POLSKA

ORGANIZATORZY

logotyp poziomy UAM kolor RGB  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

WSPÓŁORGANIZATORZY

logo herb pion sww kolor

 

WSPÓŁFINANSOWANE
mkidn     wspolfinansowane 01b.2040036804

DARCZYŃCA
DARCZYNCA

SPONSOR
Aquanet

 

PATRONAT MEDIALNY

  TVP3 Poznan podst kolor  MANUAL PR 2  Radio Poznan POZIOM CMYK  radio afera logo www  EMAUS logo kolor  ZU logo CMYK Druk  logo kultura  IKS logo 2024

 

WSPÓŁPRACA

Amadeus polski  MKDIN W logo herb poziom sww kolor pchch logo wykadrowane 01  CFN Logo  ENG LOGO POZIOM  Bergerault 01  MDfilm logo 2020 color  Pobiedziska pok logo ICF Murowana  WP A UAM logo  chortownia eng  KORNICKICHOR  PARAFIAPWWS  Gniezno

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals