O mieście

Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

Przyjeżdżając do Poznania, nie sposób ominąć Stary Rynek. Kameralne kawiarnie, urocze uliczki i kostka rozłożona to znak charakterystyczny. Wewnątrz dziedzińca znajduje się Ratusz, gdzie bodzą się koziołki – turyści z niecierpliwością oczekują pełnych godzin, aby je zobaczyć. Obok jest także kilka muzeów – wojskowe, archeologiczne, malarskie, muzyczne – dla każdego coś miłego :) Dalej udając się na spacer, możemy natrafić na poniemieckie kamienice – niektóre z nich zachowały się i są wizytówką ulic (np. Ratajczaka czy Taczaka). Opera i piękne mosty.

 

Źródła zdjęć:
powrotnik.eu, poznanianka.blogspot.com, bikemaraton.com.pl

 

    


KONTAKT

 

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
dr Joanna Piech-Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

Biuro Festiwalu  adres
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 


ORGANIZATORZY

 

Współfinansowane ze środków

 

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt