Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, POLSKA

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2024

 

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, POLSKA
Dyrygent: dr Aleksander Gref

 

 orkiestraUAM

 

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 https://www.facebook.com/orkiestrakameralnaUAM/

 

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstała w 2004 roku z inicjatywy jej obecnego dyrygenta, Aleksandra Grefa. Od ponad dekady swej działalności nie tylko wspiera artystyczną oprawę uroczystości akademickich, ale także reprezentuje UAM, uczestnicząc w realizacji projektów kulturalnych i społecznych. Orkiestra występuje podczas corocznych koncertów organizowanych przez JM Rektora UAM: Noworocznych oraz Majowych, a także wspiera niezależne projekty muzyczne, podejmując współpracę z zespołami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. W roku 2010 zespół uczestniczył w realizacji wideoklipu promującego Fundację Dar Szpiku, działającą na rzecz pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową krwi.

W repertuarze orkiestry odnaleźć można zarówno utwory powszechnie włączane do kanonu muzyki klasycznej, płomienne tanga argentyńskie, jak i przeboje rozrywkowe czy opracowania znanych tematów filmowych. Do tej pory zespół wykonywał m.in. aranżacje kompozycji Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, Beli Bartoka, Edwarda Griega, Johannesa Brahmsa, jak również Astora Piazzolli, Johna Williamsa, Jerry’ego Bocka i wielu innych twórców.


Aleksander Gref urodził się w Poznaniu. W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej u prof. Renarda Czajkowskiego i prof. Antoniego Grefa w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Aktualnie tam też pracuje na stanowisku adiunkta, prowadząc zajęcia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki oraz na Wydziale Instrumentalnym.

W roku 1998 otrzymał tytuł Laureata II Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. Jako jedyny Polak zakwalifikował się do IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego w Sankt Petersburgu (kwiecień 2003 r.), gdzie dotarł do półfinału. Jest bardzo aktywnym dyrygentem w kraju i zagranicą (Niemcy, Austria, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Francja). Koncertował z większością polskich filharmonii, m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, a także z Filharmonią Narodową w Warszawie, L`Ensamble orchestral de Paris, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Symphonic Orchestra Academic Capella of St. Petersburg, Symphonic Orchestra of the Theater of Opera and Ballet St. Petersburg Conservatory. Od 1999 roku jest dyrygentem w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W tym czasie pomógł przygotować ponad 30 premier. Od roku 2004 pełni funkcję dyrygenta Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2002 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. W 2002 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania za osiągnięcia w dziedzinie muzyki operowej i symfonicznej.

Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 300 poprowadzonych spektakli operowych, operetkowych, musicalowych, baletowych i ponad 100 koncertów symfonicznych i kameralnych. Jest również autorem muzyki do wielu filmów reklamowych, dokumentalnych i programu telewizyjnego.

 PrintElf 04192406061983803382111


  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, POLSKA

ORGANIZATORZY

logotyp poziomy UAM kolor RGB  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

WSPÓŁORGANIZATORZY

logo herb pion sww kolor

 

WSPÓŁFINANSOWANE
mkidn     wspolfinansowane 01b.2040036804

DARCZYŃCA
DARCZYNCA

SPONSOR
Aquanet

 

PATRONAT MEDIALNY

  TVP3 Poznan podst kolor  MANUAL PR 2  Radio Poznan POZIOM CMYK  radio afera logo www  EMAUS logo kolor  ZU logo CMYK Druk  logo kultura  IKS logo 2024

 

WSPÓŁPRACA

Amadeus polski  MKDIN W logo herb poziom sww kolor pchch logo wykadrowane 01  CFN Logo  ENG LOGO POZIOM  Bergerault 01  MDfilm logo 2020 color  Pobiedziska pok logo ICF Murowana  WP A UAM logo  chortownia eng  KORNICKICHOR  PARAFIAPWWS  Gniezno

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals