Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska zielonagora

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus, Zielona Góra, Polska
Dyrygent: Bartłomiej Stankowiak

choir zielonagora 2022

 

 

 

Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus
 http://www.magnaoperasacra.pl/msza/portfolio/cantus-humanus/

 

Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus powstał w roku 2015 w wyniku połączenia dwóch zespołów: Polskiego Chóru Kameralnego Cantus Polonicus oraz Vox humana, które wzięły udział w zielonogórskim wykonaniu Oratorium Mesjasz J. F. Haendla. Zespół jako cel postawił sobie wykonywanie wielkich dzieł sakralnych w ramach cyklu Magna Opera Sacra. W kolejnych latach Cantus humanus wspólnie z orkiestrą Arte dei Suonatori wykonał obydwie Pasje,  Mszę luterańską A-dur oraz Wielką Mszę h-moll J. S. Bacha, Vesperae Solennes de Confessore i Requiem W. A. Mozarta w mniej znanym opracowaniu R. Maundera. W 2021 roku zespół wziął udział w XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralne Gaude Mater, wykonując dwie Msze St. Moniuszki ze zbiorów jasnogórskich.

 

 

Bartlomiej Stachowiak

Bartłomiej Stankowiak ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli oraz Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Odbył studia w zakresie dyrygentury symfonicznej pod kierunkiem prof. Renarda Czajkowskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracował z chórem Sonantes Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W roku 2005 założył zespół wokalny Vox humana. Współpracował z orkiestrą barokową Accademia dell’ Arcadia. Z zespołem tym nagrał pięć płyt CD z serii Musica Restituta. Orkiestra pod jego kierunkiem dokonała nagrań z jasnogórskimi muzykaliami, wydanymi w serii Musica claromontana. W 2008 roku ukazał się w Japonii pięciopłytowy album DVD z instrumentalnymi dziełami epoki baroku w wykonaniu orkiestry Accademia dell’ Arcadia pod jego dyrekcją. W roku 2014 prowadził premierowe przedstawienie jednoaktowej opery Scena w karczmie czyli powrót Janka Oskara Kolberga. Współpracuje z Niemiecko-Polską Orkiestrą Młodzieżową. Jest dyrygentem Chóru kameralnego Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus oraz współtwórcą i dyrektorem artystycznym cyklu Magna Opera Sacra. W roku 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie sztuki w dziedzinie dyrygentury. Jest dyrektorem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

 


logouz  Uniwersytet Zielonogórski, Polska

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals