Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska zielonagora

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus, Zielona Góra, Polska
Dyrygent: Bartłomiej Stankowiak

choir zielonagora 2022

 

 

 

Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus
 http://www.magnaoperasacra.pl/msza/portfolio/cantus-humanus/

 

Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus powstał w roku 2015 w wyniku połączenia dwóch zespołów: Polskiego Chóru Kameralnego Cantus Polonicus oraz Vox humana, które wzięły udział w zielonogórskim wykonaniu Oratorium Mesjasz J. F. Haendla. Zespół jako cel postawił sobie wykonywanie wielkich dzieł sakralnych w ramach cyklu Magna Opera Sacra. W kolejnych latach Cantus humanus wspólnie z orkiestrą Arte dei Suonatori wykonał obydwie Pasje,  Mszę luterańską A-dur oraz Wielką Mszę h-moll J. S. Bacha, Vesperae Solennes de Confessore i Requiem W. A. Mozarta w mniej znanym opracowaniu R. Maundera. W 2021 roku zespół wziął udział w XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralne Gaude Mater, wykonując dwie Msze St. Moniuszki ze zbiorów jasnogórskich.

 

 

Bartlomiej Stachowiak

Bartłomiej Stankowiak ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli oraz Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Odbył studia w zakresie dyrygentury symfonicznej pod kierunkiem prof. Renarda Czajkowskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracował z chórem Sonantes Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W roku 2005 założył zespół wokalny Vox humana. Współpracował z orkiestrą barokową Accademia dell’ Arcadia. Z zespołem tym nagrał pięć płyt CD z serii Musica Restituta. Orkiestra pod jego kierunkiem dokonała nagrań z jasnogórskimi muzykaliami, wydanymi w serii Musica claromontana. W 2008 roku ukazał się w Japonii pięciopłytowy album DVD z instrumentalnymi dziełami epoki baroku w wykonaniu orkiestry Accademia dell’ Arcadia pod jego dyrekcją. W roku 2014 prowadził premierowe przedstawienie jednoaktowej opery Scena w karczmie czyli powrót Janka Oskara Kolberga. Współpracuje z Niemiecko-Polską Orkiestrą Młodzieżową. Jest dyrygentem Chóru kameralnego Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus oraz współtwórcą i dyrektorem artystycznym cyklu Magna Opera Sacra. W roku 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie sztuki w dziedzinie dyrygentury. Jest dyrektorem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

 


logouz  Uniwersytet Zielonogórski, Polska

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo