Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-up

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Akademicki CORO da CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polska
Dyrygent: Barbara Dąbrowska-Silska

choir UP

 

logo chor up

Chór Akademicki CORO da CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polska
 www.up.poznan.pl/chor/

 

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej- Silskiej to międzynarodowa grupa studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. Aktualny skład zespołu pracuje od października 2022, kiedy to chór reaktywował się po okresie pandemii i dołączyła do niego grupa studentów nigeryjskich. Różnorodny repertuar pozwala każdemu chórzyście poczuć się dobrze w kreowanych utworach. Oprócz działalności koncertowej na terenie Polski, chór Coro da Camera występował także w Niemczech, Włoszech, Czechach, Hiszpanii i na Litwie. Każdy kolejny etap jego działalności przynosił sukcesy odnoszone na festiwalach chóralnych. W ostatnich latach był to m.in.: udział w XII i XIII Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademickich Universitas Cantat w Poznaniu (2015 i 2017) oraz Srebrny Dyplom na II Bałtyckim Konkursie Chórów Pomerania Cantat w Słupsku (2016). We wrześniu 2018 zespół wziął udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Canto Mediterranea w Lloret de Mar w Hiszpanii, gdzie odniósł szczególny sukces, zdobywając dwa Złote i dwa Srebrne Dyplomy - w każdej kategorii muzycznej, w której wystąpił. Chór Uniwersytetu Przyrodniczego ma na swoim koncie prawykonania utworów współczesnych (m.in. Andrzeja Hundziaka) oraz nagrodę specjalną od kompozytora czeskiego Zdenka Lucasa za najlepsze wykonanie jego utworu Pater Noster (konkurs Crystalex Chor w Nowym Borze w Czechach). Zespół nagrał kilka płyt, między innymi Magnificat Antonia Vivaldiego czy Requiem Carla Jenkinsa (wspólne wykonanie z Chórem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i Orkiestrą Symfoniczną POSM II st.). Chór współpracuje z innymi poznańskimi chórami akademickimi, współtworząc dzieła wokalno- instrumentalne o wielkiej obsadzie wykonawczej, jak np. wykonany w 2019 roku finał IX Symfonii L.van Beethovena czy kompozycje Krzysztofa Pendereckiego. Oprócz działalności koncertowej Coro da Camera prowadzi też działalność społeczno-kulturalną, dając w środowisku poznańskim koncerty charytatywne dla szpitali (Wielkopolskie Centrum Onkologii) czy domów opieki społecznej.

 

Barbara Silska

Barbara Dąbrowska-Silska

Dr Barbara Dąbrowska-Silska ukończyła dyrygenturę chóralną w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała następnie tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest także absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (studia podyplomowe w zakresie emisji głosu) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (studia podyplomowe na kierunku Manager Kultury). Chór Akademicki Coro Da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prowadzi od chwili jego powstania. Pracuje także w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia, gdzie uczy dyrygentury, śpiewu i teorii muzyki. Wykłada emisję głosu w uczelniach wyższych o profilu humanistycznym. Działa w stowarzyszeniu Muzyka w Kulturze, zajmując się organizacją koncertów.

 

 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Polska

 

 

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals