Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-ue

Dyryget: Hanna Malicka

choir Sonantes UEP

Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Polska

Chór Żeński Sonantes został założony w 1971 roku przez prof. Krystynę Domańską-Maćkowiak, która przez ponad 30 lat prowadziła zespół. Od 2004 r. dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru jest Hanna Malicka.

Chór skupia w swoich szeregach głównie studentki i absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego. Bierze udział w życiu muzycznym środowiska studenckiego oraz wielkopolskiego. Uczestniczy w przeglądach, festiwalach, konkursach chóralnych. Koncertuje w kraju i za granicą. Repertuar Zespołu obejmuje muzykę sakralną, rozrywkową i ludową oraz świeckie formy chóralne różnych epok. Dla chóru Sonantes pisali i aranżowali utwory znakomici kompozytorzy, m.in.: Andrzej Koszewski, Marek Jasiński, Jacek Sykulski, Zbigniew Kozub, Janusz Stalmierski, Jacek Skowroński.

Chór Żeński Sonantes jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Osiągnięcia:

● „Złota Lira” na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (1982);

● Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Cantonigros w Hiszpanii (1984);

● Złote pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowo-Kolędowej w Pradze (2004);

● Złote Pasmo na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy (2007);

● Nagroda Główna na Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater misericordiae” w kategorii ogólnej w Ząbkach k. Warszawy (maj 2011);

● Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy (2013);

● Srebrne Pasmo na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Pasyjnej w Szczecinie (kwiecień 2014);

● Srebrne Pasmo na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej w Chojnicach oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Ave Maria (2014).

W maju 2011 r. chór wydał płytę z dziełem Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego.

Hanna Malicka

Dyrygent Hanna Malicka - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury chóralnej Prof. Krystyny Domańskiej - Maćkowiak (1996r.) oraz w klasie dyrygentury symfonicznej i operowej Prof. Renarda Czajkowskiego (1998 r.) W latach 1998 - 2000 była dyrygentem w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Od 1998 r. jest wykładowcą na studiach niestacjonarnych w macierzystej uczelni.

Z chórem Sonantes związana jest od początku studiów (1991r.), najpierw jako asystentka dyrygenta, a od 2004 jako dyrygent i kierownik artystyczny zespołu.

logo uep ziel
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska