Uczestnicy Universitas Cantat 2022-niemcy-kit

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Kameralny Uniwersytetu Instytutu Technologii w Karlsruhe, Niemcy
Dyrygent: Nikolaus Indlekofer

choir niemcy 2022

 

 

 

Chór Kameralny Uniwersytetu Instytutu Technologii w Karlsruhe, Niemcy

 https://www.musik.kit.edu/kammerchor.php

 

Dyrygent chóru, Nikolaus Indlekofer, założył Chór Kameralny Uniwersytetu Instytutu Technologii w Karlsruhe (uprzednio Uniwersytetu w Karlsruhe) w roku 1989. Chór składa się z około 25 śpiewaków, głównie studentów Uniwersytetu w Karlsruhe, którzy wspólnie opracowują utwory z najróżniejszych epok. Chór szczególnie upodobał sobie muzykę dwudziestego wieku, co odzwierciedla obecność wielu dzieł współczesnych oraz dwóch światowych premier w jego repertuarze. Do utworów wykonywanych przez chór należy zaliczyć zarówno “Wielką mszę h-moll” J.S. Bacha, oratorium “Mesjasz” Händla i “Rekwiem” W.A. Mozarta, jak i motety Schütza i Scheina, madrygały Monteverdiego, Gesualda i di Lasso, oraz dzieła Brahmsa, Regera, Hindemitha, Brittena czy Poulenca. Oprócz częstych występów w Karlsruhe i okolicach, chór ma na swoim koncie trasę koncertową w Holandii i produkcję audycji radiowej dla Südwestfunk Baden-Baden. Ponadto, w roku 1995, na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie, za swój znakomity występ chór otrzymał wyróżnienie oraz drugą nagrodę w kategorii chórów mieszanych. Z okazji dziesiątej rocznicy powstania, w roku 1999, chór był zaproszony na trasę koncertową do Reykjaviku, gdzie występował między innymi w “Hallgrímskirkja”, drugim pod względem wysokości budynku Islandii.

 

Nikolaus Indlekofer

Nikolaus Indlekofer dorastał w Erzigen położonego w południowej Badenii. Pod opieką Prof. Annemarie Dengler, Prof. Martina Schmidta, and Ericha Wächtera, studiował edukację muzyczną, grę na wiolonczeli oraz dyrygenturę w szkole muzycznej w Karlsruhe. Następnie, kontynuował swoją edukację w zakresie dyrygentury na kursach prowadzonych przez Wolfganga Seeligera, Wolf-Dietera Hauschilda oraz Johna Eliota Gardinera. Wciąż będąc studentem, dyrygował zespołami instrumentalnymi, założył orkiestrę kameralną, dyrygował chórem kościelnym w Plaffenrot w latach 1983-1993 oraz chórem mieszanym w Karlsruhe od roku 1993 do 1999. Od roku 1988, dyrygował chórami Uniwersytetu w Karlsruhe. Gościnne dyrygentury pozwoliły mu nawiązać współpracę z Orkiestrą Kameralną w Marburgu, Orkiestrą Lubeki oraz Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Miał również okazję pracować ze słynnymi solistami, takimi jak Lise de la Salle, Boris Giltburg, Robert Benz czy Jean Philippe Collard. Wraz z Chórem Kameralnym Uniwersytetu Instytutu Technologii w Karlsruhe brał udział w konkursach organizowanych przez Badeńskie Stowarzyszenie Chóralne w latach 1998 oraz 2007 i otrzymał tytuł “Master Choir in the Baden Choir Association”. Od 2008 roku Nikolaus Indlekofer obejmuje stanowisko dyrygenta w Instytucie Technologii, powstałego w wyniku połączenia Uniwersytetu oraz Centrum Badawczego w Karlsruhe. Oprócz dyrygowania Chórem Kameralnym, Chórem Koncertowym oraz orkiestrą Symfoniczną Instytutu, Nikolaus Indlekofer naucza dyrygentury chóralnej i zespołowej na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe. Jest członkiem komitetu muzycznego i prowadzącym zajęcia z dyrygentury chóralnej w Badeńskim Stowarzyszeniu Chóralnym. Jest również nauczycielem i dyrygentem Orkiestry Symfonicznej w Szkole Muzycznej w Ettlingen.

 


karlsruhe institute of technology kit logo  
Karlsruhe Institute of Technology, Germany

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo