Uczestnicy Universitas Cantat 2022-macedonia-ds

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Dragan Shuplevski Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Skopje, Macedonia Północna
Dyrygent: Sasho Tatarchevski

choir macedonia 2022

 

 

 

Chór Dragan Shuplevski Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Skopje, Macedonia

  https://www.facebook.com/academichoirnis/

 

Chór „Dragan Shuplevski” z wydziału muzycznego w Skopje jest znany na macedońskiej scenie muzycznej. Oprócz regularnych koncertów chór uczestniczy we wspólnych projektach z innymi zespołami wydziału oraz występuje na festiwalach, takich jak „Majowe Wieczory Operowe”, „Interfest”, „Ochrydzki letni festiwal” i inne. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny, od renesansu po współczesność. Zespół śpiewa a cappella, ale także muzykę wokalno-instrumentalną w różnych formacjach (męski, żeński, kameralny, duży chór mieszany). Kilka nagrań z koncertów na żywo zostało wydanych na płytach CD, a inne koncerty wyemitowano w macedońskim radiu i telewizji. Pod batutą prof. Sasho Tatarchevski chór uzyskał renomomę na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe nagrody na międzynarodowych konkursach chóralnych w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. Chór „Dragan Shuplevski” jest regularnie zapraszany do udziału w wielu prestiżowych festiwalach i konkursach.

 

Sasho Tatarchevski

Sasho Tatarchevski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Wydziale Muzycznym w Skopje. Uczęszczał także na kursy mistrzowskie dyrygentury w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, Petersburgu, Florencji, Sarteano i Moskwie. Sasho Tatarchevski występował z macedońską filharmonią, macedońską operą i baletem, orkiestrą kameralną Bitola, operą Bitola, zespołami muzyki współczesnej „Alea” i „ConTempora”, Orkiestrą Symfoniczną FM i wieloma innymi chórami, kameralnymi i zespoły symfoniczne. Poza tym koncertował i zdobywał międzynarodowe nagrody z różnymi zespołami w Portugalii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Słowacji, Polsce , Rumunii i Turcji. Zdobył także kilka nagród dyrygenckich. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Muzycznym w Skopje i dyrygent orkiestry kameralnej „Solości FM”, chóru „Dragan Shuplevski”, Chóru Żeńskiego Domu Młodzieży i profesjonalnego chóru „Pro Ars” . Jest także stałym członkiem jury kilku międzynarodowych konkursów oraz dyrektorem artystycznym Forum Chóralnego w Strudze.

 


macedonia logo  
Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Macedonia

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo