Uczestnicy Universitas Cantat 2022-macedonia-ds

bane www UC24

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Dragan Shuplevski Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Skopje, Macedonia Północna
Dyrygent: Sasho Tatarchevski

choir macedonia 2022

Chór Dragan Shuplevski Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Skopje, Macedonia

Chór „Dragan Shuplevski” z wydziału muzycznego w Skopje jest znany na macedońskiej scenie muzycznej. Oprócz regularnych koncertów chór uczestniczy we wspólnych projektach z innymi zespołami wydziału oraz występuje na festiwalach, takich jak „Majowe Wieczory Operowe”, „Interfest”, „Ochrydzki letni festiwal” i inne. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny, od renesansu po współczesność. Zespół śpiewa a cappella, ale także muzykę wokalno-instrumentalną w różnych formacjach (męski, żeński, kameralny, duży chór mieszany). Kilka nagrań z koncertów na żywo zostało wydanych na płytach CD, a inne koncerty wyemitowano w macedońskim radiu i telewizji. Pod batutą prof. Sasho Tatarchevski chór uzyskał renomomę na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe nagrody na międzynarodowych konkursach chóralnych w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. Chór „Dragan Shuplevski” jest regularnie zapraszany do udziału w wielu prestiżowych festiwalach i konkursach.

Sasho Tatarchevski

Sasho Tatarchevski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Wydziale Muzycznym w Skopje. Uczęszczał także na kursy mistrzowskie dyrygentury w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, Petersburgu, Florencji, Sarteano i Moskwie. Sasho Tatarchevski występował z macedońską filharmonią, macedońską operą i baletem, orkiestrą kameralną Bitola, operą Bitola, zespołami muzyki współczesnej „Alea” i „ConTempora”, Orkiestrą Symfoniczną FM i wieloma innymi chórami, kameralnymi i zespoły symfoniczne. Poza tym koncertował i zdobywał międzynarodowe nagrody z różnymi zespołami w Portugalii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Słowacji, Polsce , Rumunii i Turcji. Zdobył także kilka nagród dyrygenckich. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Muzycznym w Skopje i dyrygent orkiestry kameralnej „Solości FM”, chóru „Dragan Shuplevski”, Chóru Żeńskiego Domu Młodzieży i profesjonalnego chóru „Pro Ars” . Jest także stałym członkiem jury kilku międzynarodowych konkursów oraz dyrektorem artystycznym Forum Chóralnego w Strudze.

macedonia logo
Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Macedonia

logo UAM  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

MKiDN  samorzad WLKP  poznan Logo UE logo UAM
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego,
nazwa zadania: WeBEUnited - West-Balkan and Europe united, Musical Synergies for Young Artists - Polska/Macedonia.

PATRONAT MEDIALNY

TVP KULTURA     TVPPoznan    iks    chortownia pl   poznan  Nasz Głos Poznański Radio Poznan PION CMYK na biaaym tle

pchch logo   CKZ   the piano house Logo EMJ   DK RONDO ICF Murowana

CODE

logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.