Uczestnicy Universitas Cantat 2022-czechy-vi

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Vox Iuvenalis Chór Uniwersytetu Technologicznego w Brnie, Brno, Czechy

Dyrygent: Jan Ocetek

choir czechy 2022

 

 

 

Vox Iuvenalis Chór Uniwersytetu Technologicznego w Brnie, Brno, Czechy

  https://www.facebook.com/VoxIuvenalis/

 

W roku 1993, kilkoro uczniów Szkoły Gramatyki na ul. Wiedeńskiej w Brnie, chcących kontynuować śpiew chóralny po opuszczeniu szkolnych murów, utworzyło chór o nazwie “Vox Iuvenalis”, “Głos Młodzieży”. Od tego momentu, występując w Czechach oraz za granicą zyskali reputację znakomitego chóru młodzieżowego, o czym świadczą liczne nagrody zdobyte zarówno przez chór, jak i dyrygenta chóru Jana Oceteka. W 2000 roku, chór znalazł się pod egidą Uniwersytetu Technicznego w Brnie, stając się jednocześnie jego kulturalnym wysłannikiem. Chór składa się z prawie 35 członków, z których wszyscy są studentami lub absolwentami uniwersytetów w Brnie. W repertuarze chóru znajdują się zarówno kompozycje szesnastowieczne, jak i współczesne, w szczególności dwudziestowieczna czeska muzyka chóralna i sakralna. W ciągu roku, Vox Iuvenalis bierze udział w koncertach Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych, upamiętniających Aksamitną Rewolucję, ale również w wydarzeniach o nieco bardziej beztroskiej tematyce, takich jak koncerty z okazji zakończenia roku akademickiego. W ostatnim czasie, chór coraz częściej zapraszany był do współpracy z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi, celem wykonania dzieł takich jak “Gloria” Poulenca, “Mesjasz” Händela, “Svatá Ludmila” Dvořáka i wielu innych. Chór poszczycić się może pięcioma nagranymi płytami, kilkunastoma zdobytymi nagrodami, udziałem w licznych festiwalach w kraju i za granicą oraz współpracą z wieloma uznanymi chórami i orkiestrami.

 

Jan Ocetek

Jan Ocetek jest absolwentem Wydziału Humanistyki i Wydziału Edukacji Uniwersytetu Masaryka w Brnie oraz Akademii Sztuk Scenicznych Janáčeka w Brnie, gdzie studiował dyrygenturę chóralną pod okiem Lubomira Mátla. Otrzymał wiele nagród za wybitną dyrygenturę na festiwalach czeskich i międzynarodowych. Jest dyrygentem “Vox Iuvenalis” od początku powstania zespołu. Współpracował również z Chórem Filharmonii w Brnie. Ponadto, Jan Ocetek pełni funkcję adiunkta dyrygentury chóralnej w Akademii Muzyki i Sztuk Scenicznych Janáčka w Brnie.

 

 


800px Logo Masaryk University.svg  
Masaryk University, Czechy

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo