Uczestnicy Universitas Cantat 2022-czechy-vi

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Vox Iuvenalis Chór Uniwersytetu Technologicznego w Brnie, Brno, Czechy

Dyrygent: Jan Ocetek

choir czechy 2022

 

 

 

Vox Iuvenalis Chór Uniwersytetu Technologicznego w Brnie, Brno, Czechy

  https://www.facebook.com/VoxIuvenalis/

 

W roku 1993, kilkoro uczniów Szkoły Gramatyki na ul. Wiedeńskiej w Brnie, chcących kontynuować śpiew chóralny po opuszczeniu szkolnych murów, utworzyło chór o nazwie “Vox Iuvenalis”, “Głos Młodzieży”. Od tego momentu, występując w Czechach oraz za granicą zyskali reputację znakomitego chóru młodzieżowego, o czym świadczą liczne nagrody zdobyte zarówno przez chór, jak i dyrygenta chóru Jana Oceteka. W 2000 roku, chór znalazł się pod egidą Uniwersytetu Technicznego w Brnie, stając się jednocześnie jego kulturalnym wysłannikiem. Chór składa się z prawie 35 członków, z których wszyscy są studentami lub absolwentami uniwersytetów w Brnie. W repertuarze chóru znajdują się zarówno kompozycje szesnastowieczne, jak i współczesne, w szczególności dwudziestowieczna czeska muzyka chóralna i sakralna. W ciągu roku, Vox Iuvenalis bierze udział w koncertach Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych, upamiętniających Aksamitną Rewolucję, ale również w wydarzeniach o nieco bardziej beztroskiej tematyce, takich jak koncerty z okazji zakończenia roku akademickiego. W ostatnim czasie, chór coraz częściej zapraszany był do współpracy z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi, celem wykonania dzieł takich jak “Gloria” Poulenca, “Mesjasz” Händela, “Svatá Ludmila” Dvořáka i wielu innych. Chór poszczycić się może pięcioma nagranymi płytami, kilkunastoma zdobytymi nagrodami, udziałem w licznych festiwalach w kraju i za granicą oraz współpracą z wieloma uznanymi chórami i orkiestrami.

 

Jan Ocetek

Jan Ocetek jest absolwentem Wydziału Humanistyki i Wydziału Edukacji Uniwersytetu Masaryka w Brnie oraz Akademii Sztuk Scenicznych Janáčeka w Brnie, gdzie studiował dyrygenturę chóralną pod okiem Lubomira Mátla. Otrzymał wiele nagród za wybitną dyrygenturę na festiwalach czeskich i międzynarodowych. Jest dyrygentem “Vox Iuvenalis” od początku powstania zespołu. Współpracował również z Chórem Filharmonii w Brnie. Ponadto, Jan Ocetek pełni funkcję adiunkta dyrygentury chóralnej w Akademii Muzyki i Sztuk Scenicznych Janáčka w Brnie.

 

 


800px Logo Masaryk University.svg  
Masaryk University, Czechy

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals