Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Chór Kameralny Instytutu Muzyki im. Reinholda Gliѐre’a w Kijowie, Ukraina
Dyrygent: Zoja Tomson

 

 

 

Chór Kameralny Instytutu Muzyki im. Reinholda Gliѐre’a w Kijowie

 https://www.facebook.com/Glier.chamber.choir/

 

W 2015 roku Chór Kameralny Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a w Kijowie świętował swoje piętnaste urodziny. Członkami zespołu są studenci instytutu oraz szkół średnich; najmłodszy z chórzystów ma 15 lat.

Do obszernego repertuaru zespołu zaliczają się dzieła należące do kanonu muzyki poważnej i utwory kompozytorów współczesnych. Są to zarówno kompozycje świeckie, jak i sakralne, pochodzące z różnych epok, krajów i stylistyk. Obok klasyki literatury chóralnej XVI-XXI wieku, chór często śpiewa również prawykonania utworów napisanych przez współczesnych kompozytorów ukraińskich. Od wielu lat zespół związany jest twórczą przyjaźnią z kompozytorem Wiktorem Stepurką.

Chór daje wiele koncertów w Kijowie oraz w innych miastach Ukrainy. Otrzymał bardzo wysokie noty od jury festiwalów i konkursów muzyki chóralnej w Polsce, Bułgarii i Serbii, z których to krajów przywiózł rozmaite trofea. Należą do nich: Grand Prix i nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora serbskiego na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Serbii oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora bułgarskiego zdobyta na XXIII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Geny Dimitrowej w Bułgarii.

Chór Kameralny Instytutu Muzycznego im. Reinholda Glière'a w Kijowie brał udział w międzynarodowych festiwalach Narodowego Związku Kompozytorów Ukrainy: „Musical premieres of the season” i „Kiev Music Fest”, XI Międzynarodowym Festiwalu Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat” w Poznaniu, „Spotkaniach wielkanocnych” w Kijowie oraz wielu innych.


Zoja Tomson ukończyła Konserwatorium Nowosybirskie w klasie Profesora M. Berdennikowa. Począwszy od roku 1976 pracuje jako nauczyciel w Kiev Glier Music College (obecnie Kiev Glier Music Institute) na wydziale dyrygentury chóralnej.

Od 2000 r. jest kierownikiem studenckiego Chóru Kameralnego. Pracę z chórami rozpoczęła w roku 1962 prowadząc chory studenckie oraz dziecięce. Przez pewien czas kierowała też chórem Opera Studio Konserwatorium Kijowskiego.

Otrzymała dyplomy: Rady Miasta Kijowa, Gabinetu Ministrów Ukrainy, Kijowskiego Departamentu Kultury, Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy imienia P. Czajkowskiego.

Nagrodzona wyróżnieniem "Za znaczący wkład w rozwój sztuki muzycznej", otrzymała honorowy medal "Order za wybitne osiągnięcia w muzyce", "Najlepszy Dyrygent" na festiwalach w Dniepropietrowsku, na Ukrainie (2008, 2009), "Najlepszy Dyrygent" na 2 Festiwalu Muzyki Cerkiewnej na 23 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Niszu 2010, Serbia. I
nstytut Muzyki im. Reinholda Gliѐre’a w Kijowie, Ukraina

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwspiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo