Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-Technicznego, Rosja
Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

 

 

 

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-Technicznego

 https://www.facebook.com/capella.mipt/

 

Chór Kameralny MIFT, to zespół, który łączy w sobie tradycje Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii – intensywną pracę umysłową i twórczą – z bogatą historią Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego im. Piotra Czajkowskiego. Wszystko to zaś jest możliwe dzięki niewyczerpanej energii dyrygent, Aleksandry Luzanowej.

Chór Kameralny MIFT został założony w 2007 roku i od tego czasu zdobył wiele nagród na rosyjskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. pierwsze miejsce w kategorii „muzyka świecka” oraz drugie miejsce w kategorii „muzyka sakralna” na I Otwartym Konkursie Zespołów Chóralnych Uniwersytetów Technicznych w Rosji „Błagowiest” (Sankt Petersburg, 2015) i Grand Prix X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Perły jeziora” w Strudze (Republika Macedonii, 2014).

Chór nagrał również kilka albumów, występował ponadto na ceremoniach otwarcia konferencji międzynarodowych i sesji plenarnych. W tak krótkim okresie czasu zdążył się stać chlubą Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii.

 

 

Aleksandra Łuzanowa jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Kameralnego MIFT od momentu jego powstania w 2007 roku. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Średnią Szkołę Muzyczną im. sióstr Gnesin (klasa W. Lubarskiego) i Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P. Czajkowskiego (klasa S. Kalinina), gdzie ukończyła również studia podyplomowe (klasa S. Kalinina).

Zanim objęła posadę dyrygenta Chóru Kameralnego MIFT, była dyrektorem Chóru Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego i nauczycielem kształcenia wokalnego na wielu uniwersytetach w Moskwie.

 Moskiewski Instytut Fizyczno-Techniczny, Rosja

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo