Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Chór Mieszany “Dragan Shuplevski” Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia
Dyrygent: Saszo Tatarczewski

 

 

 

Chór Mieszany “Dragan Shuplevski” Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia
 https://www.facebook.com/academichoirnis/

 

Chór im. Dragana Szuplewskiego z Wydziału Muzycznego Skopijskiego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego odgrywa bardzo ważną rolę w życiu muzycznym Macedonii. Oprócz regularnej działalności koncertowej chór bierze udział w wielu wspólnych projektach z innymi zespołami Wydziału Muzycznego, z Filharmonią Macedońską, Operą Macedońską oraz występuje na festiwalach takich jak „May Opera Evenings”, „Interfest”, „Ohrid Summer Festival” i innych. 

Zespół posiada bogaty i różnorodny repertuar obejmujący okres od renesansu do muzyki współczesnej. Chór wykonuje zarówno utwory a capella, jak i utwory wokalno-instrumentalne. Większość koncertów chóru została nagrana jako materiał audio lub wideo przez Macedońskie Radio i Telewizję (MRT). 

Pod kierownictwem prof. Saszo Tatarczewskiego zespół ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe laury na międzynarodowych konkursach chóralnych w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. W efekcie chór jest każdego roku zapraszany do wzięcia udziału w wielu prestiżowych festiwalach oraz konkursach.

 

Saszo Tatarczewski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Wydziale Muzycznym Skopijskiego Uniwersytetu Świętego Cyryla i Metodego. Brał także udział w kursach mistrzowskich w Rzymie, Nowym Jorku, Berlinie, Florencji, Sarteano i Moskwie.

Miał okazję występować z Orkiestrą Kameralną Bitoli, Filharmonią Macedońską, Orkiestrą Macedońskiej Opery i Baletu, Orchestra Sinfonica di ICE, Państwową Orkiestrą Symfoniczną Ermitażu, Operą Bitoli, zespołami muzyki współczesnej „Alea” i „ConTempora”, Orkiestrą Symfoniczną Wydziału Muzycznego w Skopje oraz grupą „Soliści Wydziału Muzycznego”, Orkiestrą Symfoniczną Bitola Summer Festival oraz wieloma innymi zespołami chóralnymi, kameralnymi i symfonicznymi. Saszo Tatarczewski ma również na swoim koncie wiele koncertów zagranych poza granicami Macedonii oraz szereg nagród międzynarodowych otrzymanych za występy z zespołami z Portugalii, Słowenii, Szkocji, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii Chorwacji, Włoch, Serbii, Bułgarii, Czech, Rosji, Austrii, Francji oraz Turcji. Obecnie wykłada na Wydziale Muzycznym w Skopje i pracuje jako dyrygent Chóru Mieszanego im. Dragana Szuplewskiego, Chóru Żeńskiego przy Centrum Młodzieżowym w Skopje oraz zawodowego chóru kameralnego „Pro Ars”. Ponadto regularnie zasiada w jury wielu konkursów międzynarodowych i jest kierownikiem Międzynarodowego Forum Chóralnego w Strudze.


    Uniwersytet Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals