Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Chór Mieszany “Dragan Shuplevski” Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia
Dyrygent: Saszo Tatarczewski

 

 

 

Chór Mieszany “Dragan Shuplevski” Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia
 https://www.facebook.com/academichoirnis/

 

Chór im. Dragana Szuplewskiego z Wydziału Muzycznego Skopijskiego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego odgrywa bardzo ważną rolę w życiu muzycznym Macedonii. Oprócz regularnej działalności koncertowej chór bierze udział w wielu wspólnych projektach z innymi zespołami Wydziału Muzycznego, z Filharmonią Macedońską, Operą Macedońską oraz występuje na festiwalach takich jak „May Opera Evenings”, „Interfest”, „Ohrid Summer Festival” i innych. 

Zespół posiada bogaty i różnorodny repertuar obejmujący okres od renesansu do muzyki współczesnej. Chór wykonuje zarówno utwory a capella, jak i utwory wokalno-instrumentalne. Większość koncertów chóru została nagrana jako materiał audio lub wideo przez Macedońskie Radio i Telewizję (MRT). 

Pod kierownictwem prof. Saszo Tatarczewskiego zespół ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe laury na międzynarodowych konkursach chóralnych w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. W efekcie chór jest każdego roku zapraszany do wzięcia udziału w wielu prestiżowych festiwalach oraz konkursach.

 

Saszo Tatarczewski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Wydziale Muzycznym Skopijskiego Uniwersytetu Świętego Cyryla i Metodego. Brał także udział w kursach mistrzowskich w Rzymie, Nowym Jorku, Berlinie, Florencji, Sarteano i Moskwie.

Miał okazję występować z Orkiestrą Kameralną Bitoli, Filharmonią Macedońską, Orkiestrą Macedońskiej Opery i Baletu, Orchestra Sinfonica di ICE, Państwową Orkiestrą Symfoniczną Ermitażu, Operą Bitoli, zespołami muzyki współczesnej „Alea” i „ConTempora”, Orkiestrą Symfoniczną Wydziału Muzycznego w Skopje oraz grupą „Soliści Wydziału Muzycznego”, Orkiestrą Symfoniczną Bitola Summer Festival oraz wieloma innymi zespołami chóralnymi, kameralnymi i symfonicznymi. Saszo Tatarczewski ma również na swoim koncie wiele koncertów zagranych poza granicami Macedonii oraz szereg nagród międzynarodowych otrzymanych za występy z zespołami z Portugalii, Słowenii, Szkocji, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii Chorwacji, Włoch, Serbii, Bułgarii, Czech, Rosji, Austrii, Francji oraz Turcji. Obecnie wykłada na Wydziale Muzycznym w Skopje i pracuje jako dyrygent Chóru Mieszanego im. Dragana Szuplewskiego, Chóru Żeńskiego przy Centrum Młodzieżowym w Skopje oraz zawodowego chóru kameralnego „Pro Ars”. Ponadto regularnie zasiada w jury wielu konkursów międzynarodowych i jest kierownikiem Międzynarodowego Forum Chóralnego w Strudze.


    Uniwersytet Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo