Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego w Niszu, Serbia
Dyrygent: prof. Zoran Stanisavljević

 

 

 

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego w Niszu
 www.skc-nis.com

 

Zespół został założony w roku 1972 r., a od 2012 r. dyrygentem chóru jest Zoran Stanisavljević, z którym już w 2013 roku zespół zdobył nagrodę główną im. dr Vojislava Ilicia w kategoriach „najlepszy chór” i „najlepszy dyrygent” na festiwalu „Horovi medju freskama“ (serb. „Chóry pośród fresków”) w Belgradzie. Do bogatego repertuaru chóru zaliczają się utwory różnych epok i gatunków. Zespół wykonał ponad 1100 koncertów, w przeszło 200 miastach w kraju i za granicą. Koncertował w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Czechach, Grecji, Belgii, Macedonii, Republice Serbskiej, Portugalii, Francji, Rosji, we Włoszech, na Ukrainie i Cyprze. Występował m.in. w prestiżowej Sali Rachmaninowa w Moskwie. Wśród najważniejszych nagród otrzymanych w ostatnich latach warto wymienić Grand Prix na konkursie w Jałcie w roku 2003 w kategorii „muzyka prawosławna” oraz tytuł laureata pierwszego stopnia za utwór świecki na festiwalu w Moskwie w 2004 r. Zespół brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, nagrał dwa albumy na płytach winylowych i cztery krążki CD.

 

Zoran Stanisavljević jest profesorem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Niszu. Studiował dyrygenturę u prof. Jovana Šajnovicia i prof. Darinki Matić-Marović na Wydziale Sztuki Muzycznej w Belgradzie. Jako dyrygent współpracował z Orkiestryą Symfoniczną w Niszu, Orkiestrą Symfoniczną „Stanislav Binički“ z Belgradu i orkiestrami uniwersyteckimi. Założył Chór Żeński Akademickiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, z którym zagrał już kilka znaczących koncertów w kraju i za granicą. Wykonywał nagrania dla Radio-Televizija Srbije (Radio i Telewizja Serbii).

 

 Centrum Kulturalne w Niszu, Serbia

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals