Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego w Niszu, Serbia
Dyrygent: prof. Zoran Stanisavljević

 

 

 

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego w Niszu
 www.skc-nis.com

 

Zespół został założony w roku 1972 r., a od 2012 r. dyrygentem chóru jest Zoran Stanisavljević, z którym już w 2013 roku zespół zdobył nagrodę główną im. dr Vojislava Ilicia w kategoriach „najlepszy chór” i „najlepszy dyrygent” na festiwalu „Horovi medju freskama“ (serb. „Chóry pośród fresków”) w Belgradzie. Do bogatego repertuaru chóru zaliczają się utwory różnych epok i gatunków. Zespół wykonał ponad 1100 koncertów, w przeszło 200 miastach w kraju i za granicą. Koncertował w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Czechach, Grecji, Belgii, Macedonii, Republice Serbskiej, Portugalii, Francji, Rosji, we Włoszech, na Ukrainie i Cyprze. Występował m.in. w prestiżowej Sali Rachmaninowa w Moskwie. Wśród najważniejszych nagród otrzymanych w ostatnich latach warto wymienić Grand Prix na konkursie w Jałcie w roku 2003 w kategorii „muzyka prawosławna” oraz tytuł laureata pierwszego stopnia za utwór świecki na festiwalu w Moskwie w 2004 r. Zespół brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, nagrał dwa albumy na płytach winylowych i cztery krążki CD.

 

Zoran Stanisavljević jest profesorem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Niszu. Studiował dyrygenturę u prof. Jovana Šajnovicia i prof. Darinki Matić-Marović na Wydziale Sztuki Muzycznej w Belgradzie. Jako dyrygent współpracował z Orkiestryą Symfoniczną w Niszu, Orkiestrą Symfoniczną „Stanislav Binički“ z Belgradu i orkiestrami uniwersyteckimi. Założył Chór Żeński Akademickiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, z którym zagrał już kilka znaczących koncertów w kraju i za granicą. Wykonywał nagrania dla Radio-Televizija Srbije (Radio i Telewizja Serbii).

 

 Centrum Kulturalne w Niszu, Serbia

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo