Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-wpauam

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, Polska
Dyrygent: dr Beata Szymańska

 

 

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, Polska
 chor.blog.pl/

 

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstał w 1996 roku, a jego założycielką i dyrygentką jest Beata Szymańska. Zespół tworzą studenci i absolwenci kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Chór koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą (Niemcy, Włochy, Szwecja, Macedonia, Hiszpania, Rumunia, Grecja). Bierze czynny udział w konkursach i festiwalach zdobywając liczne nagrody. Repertuar chóru obejmuje muzykę różnych epok. Zespół wielokrotnie współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej wykonując m.in. utwory W.A. Mozarta, G.G. Gorczyckiego, W. Kilara, Z. Preisnera, G. Foure. Chór nagrał płyty: Kolędy Polskie, Mszę Lauda Sion – G.P. da Palestriny, Koncert „Agnus Dei” na fagot i chór mieszany a`cappella - Egila Hovlanda (prawykonanie polskie) – wraz z Nikodemem Antosikiem (fagocistą Filharmonii Kaliskiej) oraz Da pacem – Michaela Vilmowa (prawykonanie polskie). Chór jest także współorganizatorem Kaliskiego Festiwalu Chóralnego.

 

Beata Szymańska

Jest wykładowcą dyrygentury chóralnej, wieloletnim dyrygentem Kaliskiego Chóru Akademickiego Polifonia, założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego WPA UAM w Kaliszu, z którym zdobywa liczne nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych (Włochy, Niemcy, Macedonia, Hiszpania). Jej zainteresowania repertuarowe obejmują światową literaturę chóralną XIX i XX wieku.

Jest organizatorem Kaliskiego Festiwalu Chóralnego i jurorem regionalnych konkursów chóralnych i wokalnych.

 

 


  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals