Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-um

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Chór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Dyrygenci: prof. Przemysław Pałka, Aleksandra Pałka

choir medycznypoznan

 

 

Chór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 http://www.chor.ump.edu.pl/

 

Chór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu istnieje od 1959 roku. Chór tworzą głównie studenci i absolwenci UMP. Jest laureatem 30 czołowych nagród i wyróżnień konkursów i festiwali muzycznych w Polsce i Europie, w tym Nagrody Grand Prix na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej Pater Noster – Strzepcz 2017. Współpracował wielokrotnie z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Koszalińskiej, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Poznańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza a także Międzynarodową Orkiestrą Studentów Medycyny (EMSO) i Międzynarodową Orkiestrą Lekarzy (EDO) – wykonując dzieła wokalno-instrumentalne Zwierzchowskiego, Mozarta, Beethovena, Kilara i innych twórców. Koncertował także w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Grecji, Holandii, we Włoszech, na Węgrzech i Białorusi.

Ostatnio – podczas trudnej sytuacji epidemicznej, jaką jest pandemia, w której życie chóru zostało przerzucone do wirtualnej rzeczywistości – Chórowi udało się zdobyć szereg nagród na konkursach online organizowanych m. in. W Rzeszowie, Chełmnie czy Wrocławiu.

 


palka

Przemysław Pałka - dyrygent, profesor dr hab. sztuk muzycznych. W latach 2012-2019 dziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a od 2019 Dyrektor Instytutu Edukacji Artystycznej. W poznańskiej uczelni muzycznej prowadzi klasę dyrygentury chóralnej. Pochwalić się może także bogatą działalnością koncertową i wykładową w Polsce i za granicą. Laureat licznych nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Współpracował z Filharmonią Poznańską i Koszalińską, także podczas cyklicznych imprez jak Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie i Warsztaty Chórów Polonijnych. Dyrygował koncertami z udziałem m.in. W. Wiłkomirskiej, C. Niemena, W. Malickiego i J. A. P. Kaczmarka. Juror festiwali i konkursów chóralnych w Polsce, Szwajcarii i Hiszpanii. Jako ceniony wykładowca Studium Dyrygentów Polonijnych i licznych kursów pomaga w stałym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych dyrygentów i poziomu artystycznego zespołów, przyczyniając się do popularyzacji muzyki polskiej na świecie. Od 1982 roku Dyrygent i dyrektor artystyczny Chóru Uniwersytetu Medycznego.


Aleksanda Palka

Aleksandra Pałka - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury chóralnej prof. dr hab. Magdaleny Wdowickiej – Mackiewicz w specjalności dyrygentura chóralna (2014) i edukacja muzyczna (2016). Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (2010). Swoje kwalifikacje zawodowe podnosiła na Podyplomowych Studiach Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, które ukończyła w 2021 roku. Swoje umiejętności doskonaliła również na kursach i lekcjach mistrzowskich m.in. pod okiem Volkera Hempflinga, Jonathana Velasco, Jakoba Lindberga, Richarda Wistreicha oraz Agnieszki Budzińskiej-Bennett. Dyrygentka założyła i prowadziła Chór Kameralny Mezzo. Zainteresowanie kameralistyką wokalną oraz muzyką dawną realizowała w kwintecie wokalno – instrumentalnym Discors Concordia (kierownictwo artystyczne: Anna Biniaś). Aleksandra Pałka pracuje jako asystent na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Publikuje oraz wygłasza na konferencjach referaty z zakresu socjologii muzyki. Od 2014 roku pracuje w Chórze Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, początkowo na stanowisku asystentki dyrygenta, prof. Przemysława Pałki. Aktualnie, jako drugi dyrygent zespołu i korepetytor emisji głosu, sprawuje opiekę wokalną i współtworzy artystyczny wizerunek chóru. Jako dyrygentka poprowadziła zespół podczas licznych koncertów oraz występów konkursowych.

 

um logo Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Polska

 

 

 

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo