Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-ua

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
Dyrygent: dr Mateusz MJ Sibilski

choir fermata ua

 

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Polska
 https://www.facebook.com/Pozna%C5%84ski-Ch%C3%B3r-Kameralny-Fermata-przy-Uniwersytecie-Artystycznym-Pozna%C5%84-186390221451928/

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym to niewielka grupa entuzjastów wspólnego śpiewu, która śpiewa już XXXII Sezon Artystyczny. Zespół tworzą studenci i absolwenci poznańskich uczelni, których połączyła pasja kameralnego, często wręcz solistycznego śpiewania każdego rodzaju muzyki wokalnej. W repertuarze tego około 16-osobowego zespołu znajdują się arcydzieła muzyki dawnej i utwory współczesnych kompozytorów, piszących specjalnie dla Fermaty. Chór równie często śpiewa popularne przeboje muzyki pop i jazzu wokalnego. Z racji tak rozbudowanego repertuaru Fermata nierzadko jest zapraszana do wzięcia udziału w przeróżnych koncertach i festiwalach, a także uczestniczy w uroczystościach akademickich. Zespół powstał w 1990 roku, a jego twórcą i jednocześnie szefem artystycznym jest dr Mateusz MJ Sibilski. Ponad 30 lat pracy zespołu zaowocowało licznymi czołowymi nagrodami na konkursach w Europie i w naszym kraju. Fermata dysponuje sporym dorobkiem fonograficznym – ma na swoim koncie m.in. sześć płyt CD. Szczególne miejsce w bibliotece chóru zajmuje muzyka polska.

 

MateuszMJ Sibilski

Dr Mateusz MJ Sibilski

urodzony poznańczyk, studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu dwa kierunki: wychowanie muzyczne i dyrygenturę symfoniczną, zaś z wrocławską Akademią Muzyczną związany był przez okres studiów dyrygentury symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Jest aktywnym dyrygentem średniego pokolenia, łączącym pracę z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi i ruchem amatorskim. Jako dyrygent związany „od zawsze” z Chórem Fermata, od 2007 roku – z Orkiestrą Dętą OSP Murowana Goślina, a jako pedagog – z Wyższą Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Od roku 2010 (od 2013 r. jako adiunkt) prowadził klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2013 do 2016 roku był zatrudniony, jako adiunkt, w Akademii Muzycznej im I J Paderewskiego na Wydziale Dyrygentury Symfonicznej i Operowej. Od października 2017 roku jest szefem artystycznym Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 7 maja br. odbył się koncert w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu z okazji 50 urodzin Mateusza Sibilskiego. W wydarzeniu wzięły udział zespoły prowadzone przez jubilata i zaproszeni goście. Dochód z koncertu przekazano na fundusz Fundacji Nova UAP, która ma pod opieką studentki uczelni artystycznych z Ukrainy.


uniwersytet artystyczny partnerzy PPNT logo Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Polska

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo