Uczestnicy Universitas Cantat 2022-polska-ua

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2022

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
Dyrygent: dr Mateusz MJ Sibilski

choir fermata ua

 

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Polska
 https://www.facebook.com/Pozna%C5%84ski-Ch%C3%B3r-Kameralny-Fermata-przy-Uniwersytecie-Artystycznym-Pozna%C5%84-186390221451928/

 

Poznański Chór Kameralny Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym to niewielka grupa entuzjastów wspólnego śpiewu, która śpiewa już XXXII Sezon Artystyczny. Zespół tworzą studenci i absolwenci poznańskich uczelni, których połączyła pasja kameralnego, często wręcz solistycznego śpiewania każdego rodzaju muzyki wokalnej. W repertuarze tego około 16-osobowego zespołu znajdują się arcydzieła muzyki dawnej i utwory współczesnych kompozytorów, piszących specjalnie dla Fermaty. Chór równie często śpiewa popularne przeboje muzyki pop i jazzu wokalnego. Z racji tak rozbudowanego repertuaru Fermata nierzadko jest zapraszana do wzięcia udziału w przeróżnych koncertach i festiwalach, a także uczestniczy w uroczystościach akademickich. Zespół powstał w 1990 roku, a jego twórcą i jednocześnie szefem artystycznym jest dr Mateusz MJ Sibilski. Ponad 30 lat pracy zespołu zaowocowało licznymi czołowymi nagrodami na konkursach w Europie i w naszym kraju. Fermata dysponuje sporym dorobkiem fonograficznym – ma na swoim koncie m.in. sześć płyt CD. Szczególne miejsce w bibliotece chóru zajmuje muzyka polska.

 

MateuszMJ Sibilski

Dr Mateusz MJ Sibilski

urodzony poznańczyk, studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu dwa kierunki: wychowanie muzyczne i dyrygenturę symfoniczną, zaś z wrocławską Akademią Muzyczną związany był przez okres studiów dyrygentury symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Jest aktywnym dyrygentem średniego pokolenia, łączącym pracę z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi i ruchem amatorskim. Jako dyrygent związany „od zawsze” z Chórem Fermata, od 2007 roku – z Orkiestrą Dętą OSP Murowana Goślina, a jako pedagog – z Wyższą Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Od roku 2010 (od 2013 r. jako adiunkt) prowadził klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2013 do 2016 roku był zatrudniony, jako adiunkt, w Akademii Muzycznej im I J Paderewskiego na Wydziale Dyrygentury Symfonicznej i Operowej. Od października 2017 roku jest szefem artystycznym Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 7 maja br. odbył się koncert w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu z okazji 50 urodzin Mateusza Sibilskiego. W wydarzeniu wzięły udział zespoły prowadzone przez jubilata i zaproszeni goście. Dochód z koncertu przekazano na fundusz Fundacji Nova UAP, która ma pod opieką studentki uczelni artystycznych z Ukrainy.


uniwersytet artystyczny partnerzy PPNT logo Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Polska

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals