Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Chór Uniwersytetu Wschodniego Michigan - Ypsilanti, USA
Dyrygent:  dr Brandon Johnson

 

 

 

Chór Uniwersytetu Wschodniego Michigan - Ypsilanti, USA

 https://www.emich.edu/

 

Założony w 1880 roku, renomowany Chór Uniwersytetu Wschodniego Michigan to pięćdziesięcioosobowy zespół mieszany, którego członkowie wybierani są podczas przesłuchań spośród najlepszych śpiewaków kampusu uniwersyteckiego, zamieszkiwanego przez 22 tysiące osób. Chór dba o najwyższy poziom artystyczny wykonywanych utworów, niezależnie od tego, czy wykonuje renesansowe mszę, afroamerykański spiritual czy też arcydzieło wokalno-instrumentalne.

Ostatnie koncerty i wyróżnienia w 2018 roku to występ podczas Konferencji Środkowo-Północnego Oddziału Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrygentów Chóralnych (ACDA), specjalny koncert z Andreą Bocellim i Orkiestrą Symfoniczną Detroit, koncert w Carnegie Hall w ramach Narodowego Chóru Reprezentacyjnego oraz występ podczas konferencji Michigan Music, a w 2017 występ podczas gali finalistów konkursu chóralnego American Prize oraz koncert w trakcie jesiennej konferencji ACDA. Oprócz corocznych występów w rodzimym stanie Michigan, chór dużo koncertował w innych stanach USA oraz w Meksyku i w krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Śpiewacy Chóru UWM utrzymują najwyższy poziom wykonawstwa zarówno wtedy, gdy występują w prestiżowej Carnegie Hall, jak i na zwyczajnej próbie.

 

Dr Brandon Johnson jest dyrektorem ds. działalności chóralnej na Uniwersytecie Wschodniego Michigan oraz dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Koncertowego Detroit. Dyryguje zawodowymi muzykami w wielu salach koncertowych w USA, a jednocześnie pracuje na szeroką skalę z uczniami w każdym wieku. W Stanach Zjednoczonych dyrygował w takich miejscach jak Alice Tully Hall przy Lincoln Center, w sali koncertowej Kennedy Center, a w 2019 roku ponownie wystąpi w słynnej Carnegie Hall.

W uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród za działalność dydaktyczną i artystyczną. Jest laureatem Nagrody im. Ronalda W. Collinsa za działalność kreatywną, przyznawanej wybitnym pracownikom Uniwersytetu Wschodniego Michigan, najwyższego możliwego wyróżnienia indywidualnego na uniwersytecie. Otrzymał też nagrodę "Doskonałość w Dydaktyce" od Houghton College oraz objął pierwszą na tym uniwersytecie w pełni ufundowaną rotacyjną profesurę im. Horne-Blanchard, będąc również pierwszym wykładowcą, który sprawował tę godność.

Chóry pod jego kierunkiem zaproszono do udziału w stanowych i regionalnych konferencjach Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrygentów Chóralnych (ACDA) i Narodowego Stowarzyszenia Edukacji Muzycznej (NAFME). Studenci dyrygentury przygotowywani przez dr Johnsona otrzymali zaproszenie do udziału w Krajowym Konkursie Dyrygenckim ACDA.

Dr Johnson studiował u niemieckiego dyrygenta Helmutha Rillinga i został wybrany do poprowadzenia laureata nagrody Grammy, zespołu Oregon Bach Festival Chorus and Orchestra. W ostatnich latach był zapraszany do dyrygowania takimi zespołami jak the Buffalo Philharmonic Orchestra Chorus, Buffalo Choral Artists, Continuo Arts Orchestra, Michigan Sinfonietta, Rochester Oratorio Society, Rochester Philharmonic Orchestra, Syracuse Symphony, Cordancia oraz The Southern Tier Symphony Dr Johnson pracuje nie tylko z muzykami amerykańskimi, ale również śpiewakami z Austrii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Hongkongu, Węgier, Włoch, Kazachstanu, Rumunii, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii i Ukrainy.

Działając aktywnie w środowisku dyrygentów, dr Johnson pełnił wiele funkcji w ramach ACDA, w tym stanowisko przewodniczącego na stan Nowy Jork. Ponadto wspiera Stowarzyszenie Muzyki Wokalnej Stanu Michigan jako doradca ds. repertuaru wymaganego na poziomie szkoły średniej. Prowadził chóry reprezentacyjne oraz klasy mistrzowskie zarówno w kraju (Alabama, Iowa, Floryda, Georgia, Maryland, Michigan, Missisipi, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio i Pensylwania), jak i za granicą (Hong Kong, Węgry, Włochy). Z wielkim zaangażowaniem pracuje jako gościnny dyrygent, wykładowca oraz instruktor emisji głosu z wokalistami w każdym wieku.

 


  
Uniwersytet Wschodni Michigan, USA

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals