Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Chór Mieszany “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze - Burdur, Turcja
Dyrygent: prof. H. Seval Köse

 

 

 

Chór Mieszany “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze
 

 

Powstanie Chóru Mieszanego “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze jest efektem włączenia w 2001 roku przedmiotów „chór” i „dyrygentura chóralna” do programu edukacji muzycznej na uniwersytecie. Zespół brał udział w cyklu „Koncerty Świąteczne Chórów Mieszanych w Ankarze”, dyrygowanym przez prof. Bülenta Birola oraz występował w okolicznych miastach. W 2001 roku, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Tureckiej, Chór wziął udział w Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Festa Musicale” w Czechach jako reprezentacja Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze i otrzymał nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w kategorii „Chóry młodzieżowe".

“Koromakü" nie tylko daje koncerty podczas uroczystości oficjalnych; występował także w różnych miastach, śpiewając pieśni tradycyjne oraz współczesne utwory chóralne. Zespół prezentował się na międzynarodowym koncercie warsztatowym podczas festiwalu chóralnego na Uniwersytecie Bosforskim, wziął również (w 2013 roku) udział w pierwszej edycji Festiwalu Chórów Mieszanych „Sansev” w Stambule i dostał się na Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Franz Schuberta „Sing’n joy” w Wiedniu. W roku 2014 koncertował podczas Festiwalu Chórów na Uniwersytecie w Pamukkale oraz na Międzynarodowym Festiwalu Chórów na Wschodnim Uniwersytecie Śródziemnomorskim. Ostatnio “Koromakü” śpiewał z Chórem Dziecięcym Sevda-Cenap And Music Foundation i Chórem Dziecięcym TED Antalya, dając koncerty w Antalyi, Burdurze i Ankarze w ramach projektu „Trzy miasta – trzy chóry: koncerty zimowe". W 2016 roku “Koromakü” uczestniczył w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Zacharego Mednikarowa w Bułgarii i został laureatem I stopnia.

 

Profesor H. Seval Köse ukończyła studia magisterskie w specjalizacjach „muzyka” i “emisja głosu” na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Marmara w Stambule. W latach 1980-1990 pracowała jako nauczyciel muzyki. Podczas studiów magisterskich najbardziej skupiła się na komponowaniu utworów dla dzieci z prof. Veli Muhatovem. W 2006 roku ukazała się książka „Şiir'den Şarkıya” („Od wiersza do piosenki”), zawierająca jej autorskie kompozycje (akompaniament fortepianowy: Oya Akman Akyildiz). Prowadziła także badania naukowe z dyrygentury chóralnej z prof. Suną Çevik oraz szkolenia z emisji głosu z prof. Keriman Davran.

W 2001 roku prof. Köse otrzymała za dyrygowanie drugą nagrodę na 29. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Festa Musicale” w czeskim Ołomuńcu, gdzie wystąpiła z Chórem Mieszanym Uniwersytetu Süleymana Demirela w Isparcie. W roku 2016 “Koromakü” uczestniczył w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Zachariego Mednikarowa w Bułgarii i został laureatem I stopnia.

Prof. Köse pracuje obecnie na Uniwersytecie Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze jako wykładowca akademicki i prowadzi zajęcia z dyrygentury chóralnej i chóralistyki.

 


  Uniwersytet Mehmet Akif Ersoy, Turcja

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo