Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Chór Mieszany “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze - Burdur, Turcja
Dyrygent: prof. H. Seval Köse

 

 

 

Chór Mieszany “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze
 

 

Powstanie Chóru Mieszanego “Koromakü” Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze jest efektem włączenia w 2001 roku przedmiotów „chór” i „dyrygentura chóralna” do programu edukacji muzycznej na uniwersytecie. Zespół brał udział w cyklu „Koncerty Świąteczne Chórów Mieszanych w Ankarze”, dyrygowanym przez prof. Bülenta Birola oraz występował w okolicznych miastach. W 2001 roku, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Tureckiej, Chór wziął udział w Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Festa Musicale” w Czechach jako reprezentacja Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze i otrzymał nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w kategorii „Chóry młodzieżowe".

“Koromakü" nie tylko daje koncerty podczas uroczystości oficjalnych; występował także w różnych miastach, śpiewając pieśni tradycyjne oraz współczesne utwory chóralne. Zespół prezentował się na międzynarodowym koncercie warsztatowym podczas festiwalu chóralnego na Uniwersytecie Bosforskim, wziął również (w 2013 roku) udział w pierwszej edycji Festiwalu Chórów Mieszanych „Sansev” w Stambule i dostał się na Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Franz Schuberta „Sing’n joy” w Wiedniu. W roku 2014 koncertował podczas Festiwalu Chórów na Uniwersytecie w Pamukkale oraz na Międzynarodowym Festiwalu Chórów na Wschodnim Uniwersytecie Śródziemnomorskim. Ostatnio “Koromakü” śpiewał z Chórem Dziecięcym Sevda-Cenap And Music Foundation i Chórem Dziecięcym TED Antalya, dając koncerty w Antalyi, Burdurze i Ankarze w ramach projektu „Trzy miasta – trzy chóry: koncerty zimowe". W 2016 roku “Koromakü” uczestniczył w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Zacharego Mednikarowa w Bułgarii i został laureatem I stopnia.

 

Profesor H. Seval Köse ukończyła studia magisterskie w specjalizacjach „muzyka” i “emisja głosu” na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Marmara w Stambule. W latach 1980-1990 pracowała jako nauczyciel muzyki. Podczas studiów magisterskich najbardziej skupiła się na komponowaniu utworów dla dzieci z prof. Veli Muhatovem. W 2006 roku ukazała się książka „Şiir'den Şarkıya” („Od wiersza do piosenki”), zawierająca jej autorskie kompozycje (akompaniament fortepianowy: Oya Akman Akyildiz). Prowadziła także badania naukowe z dyrygentury chóralnej z prof. Suną Çevik oraz szkolenia z emisji głosu z prof. Keriman Davran.

W 2001 roku prof. Köse otrzymała za dyrygowanie drugą nagrodę na 29. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Festa Musicale” w czeskim Ołomuńcu, gdzie wystąpiła z Chórem Mieszanym Uniwersytetu Süleymana Demirela w Isparcie. W roku 2016 “Koromakü” uczestniczył w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Zachariego Mednikarowa w Bułgarii i został laureatem I stopnia.

Prof. Köse pracuje obecnie na Uniwersytecie Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze jako wykładowca akademicki i prowadzi zajęcia z dyrygentury chóralnej i chóralistyki.

 


  Uniwersytet Mehmet Akif Ersoy, Turcja

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals