Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polska
Dyrygent: Barbara Dąbrowska-Silska

 

logo chor up

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polska
 www.up.poznan.pl/chor/

 

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powstał w 1993 roku z inicjatywy obecnej dyrygentki Barbary Dąbrowskiej- Silskiej. Zespół pierwotnie działał jako stowarzyszenie, a następnie został objęty patronatem ówczesnej Akademii Rolniczej. Członkami chóru są studenci i absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz innych poznańskich uczelni, których łączy pasja śpiewania. Repertuar zespołu obejmuje różne style i formy muzyczne: od muzyki dawnej po współczesną, od klasyki po bardziej rozrywkowe, lżejsze w odbiorze utwory. Chór ma na koncie prawykonania utworów współczesnych (m.in. Andrzeja Hundziaka) oraz nagrodę specjalną od kompozytora czeskiego Zdenka Lucasa za najlepsze wykonanie jego utworu „Pater Noster” (Crystalex Chor 97).

Zespół bierze aktywny udział w życiu uczelni i środowiska, występując podczas uroczystości akademickich i dając koncerty na terenie Poznania, Polski i poza jej granicami. Koncertował m.in. w Niemczech, Włoszech, Czechach i na Litwie. Brał także udział w wielu festiwalach i konkursach chóralnych, na których wielokrotnie odnosił sukcesy.

W ostatnich latach były to m.in.:

- VI Festiwal Chórów Akademickich Akademickie kolędowanie w Bydgoszczy (2014)
- VIII Ogólnopolski Przegląd Pieśni Sakralnej Vox Domini w Prusicach, III miejsce (2014)
- Międzynarodowy Konkurs Chóralny w Rimini (Włochy), Brązowy Dyplom (2014)
- VI Ogólnopolski Konkurs Chóralny Ars Liturgica w Gnieźnie, Srebrny Dyplom (2014) 

- XII Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat, Poznań (2015)
- II Bałtycki Konkurs Chórów Pomerania Cantat w Słupsku, Srebrny Dyplom (2016)

W roku 2013 chór obchodził jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji zespół wykonał Magnificat g-moll Antonia Vivaldiego z towarzyszeniem Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz solistek Marty i Beaty Panfil. Dzieło to zostało także zapisane na specjalnie wydanej płycie jubileuszowej.

 

Barbara Dąbrowska-Silska

Barbara Dąbrowska-Silska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (specjalność: chórmistrzowstwo, klasa dyrygowania prof. St.Kulczyńskiego) oraz Akademii Muzycznej Im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Studia Podyplomowe w zakresie emisji głosu). Swoją edukację pogłębiła o wiele kursów, szkoleń, seminariów i konferencji metodyczno- naukowych w zakresie chóralistyki, wokalistyki oraz teorii muzyki, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu i Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie. Założycielka i dyrygent powstałego w 1993 roku Chóru Mieszanego „Coro Da Camera”, obecnie Chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym stale współpracuje. W latach 1989-1990 kierownik chóru w Teatrze Muzycznym w Poznaniu (przygotowanie przedstawień premierowych „Me and my girl” oraz „Gi-gi” Fr. Loeve). Autorka seminariów szkoleniowych i wykładów z zakresu ochrony i higieny głosu osoby dorosłej i dziecka, przeprowadzonych w szkołach muzycznych i na uczelniach wyższych. Jako specjalista od emisji głosu i dyrygent współpracowała z kilkoma poznańskimi chórami. Brała udział jako kadra szkoleniowa w kursach dla dyrygentów polskich na Białorusi, organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Nauczyciel dyplomowany w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu (wykładane przedmioty: emisja głosu, dyrygowanie, czytanie partytur, chór, kształcenie słuchu, zasady muzyki). 

 

 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Polska

 

 

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals