Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Zespół Solistek Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

chór I/ 1st choir: Karolina Piesik, Kamila Tracewska-Mikołajczak, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska

chór II/ 2nd choir: dr Joanna Piech-Sławecka – kierownictwo artystyczne, Aleksandra Janus, Zuzanna Pawlak, Aleksandra Misiun

 

 

Zespół Solistek Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Projekt Sanctimonialis autem femina został przygotowany na zamówienie II Festiwalu Polska Muzyka Odnaleziona, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Koncert odbył się 26 listopada 2016 roku w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Warszawie i był w ramach festiwalu jednym z czterech, podczas których zaprezentowane zostały mało znane lub dopiero niedawno odnalezione w archiwach utwory polskich kompozytorów.

Na potrzeby tego wydarzenia utworzone zostały dwa żeńskie chóry, w skład których weszły solistki Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Taki dobór wykonawców podyktowany został repertuarem, obejmującym anonimowe motety i pieśni na osiem głosów żeńskich (Laetamini in Hierusalem, Salve Anna Sanctissima, Angele Dei, Vulnerasti cor meum, Tua est potentia, Sanctimonialis autem femina, Kolęda wdzięczna, Christus zmartwychwstał jest, alleluja, Exultate Deo), pochodzące z rękopisu L 1643 Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu, a wykonywane w XVII wieku przez polskie benedyktynki. Wydanie nutowe z roku 2012 to efekt muzykologicznych prac dr hab. Magdaleny Walter-Mazur (Instytut Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz jej ówczesnej studentki, Soni Wronkowskiej.

Koncert towarzyszący tegorocznej, XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu „Universitas Cantat 2017”, stwarza również mieszkańcom Wielkopolski niepowtarzalną okazję do wysłuchania tego repertuaru. Muzyka polichóralna wybrzmi w pięknym wnętrzu poznańskiego kościoła OO. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.


Dr Joanna Piech-Sławecka - dyrygent, chórmistrz, oboistka, logopeda, trener emisji głosu. Podczas studiów w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy została stypendystką Ministra Kultury. Od 2002 r. współpracuje z Chórem Kameralnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: od 2003 r. jako asystentka dyrygenta prof. Krzysztofa Szydzisza, a obecnie jest II dyrygentem zespołu i adiunktem na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę dyrygowania. Z Chórem Kameralnym UAM koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Współtworzy Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat" na UAM jako organizator koncertów, a od 2009 r. jako wicedyrektor festiwalu. Jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals