Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska 
Dyrygent: dr Aleksander Gref

 

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 https://www.facebook.com/orkiestra.UAM/ 

 

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstała w 2004 roku z inicjatywy jej obecnego dyrygenta, Aleksandra Grefa. Od ponad dekady swej działalności nie tylko wspiera artystyczną oprawę uroczystości akademickich, ale także reprezentuje UAM, uczestnicząc w realizacji projektów kulturalnych i społecznych. Orkiestra występuje podczas corocznych koncertów organizowanych przez JM Rektora UAM: Noworocznych oraz Majowych, a także wspiera niezależne projekty muzyczne, podejmując współpracę z zespołami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. W roku 2010 zespół uczestniczył w realizacji wideoklipu promującego Fundację Dar Szpiku, działającą na rzecz pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową krwi.

W repertuarze orkiestry odnaleźć można zarówno utwory powszechnie włączane do kanonu muzyki klasycznej, płomienne tanga argentyńskie, jak i przeboje rozrywkowe czy opracowania znanych tematów filmowych. Do tej pory zespół wykonywał m.in. aranżacje kompozycji Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, Beli Bartoka, Edwarda Griega, Johannesa Brahmsa, jak również Astora Piazzolli, Johna Williamsa, Jerry’ego Bocka i wielu innych twórców.

 

Aleksander Gref

Aleksander Gref urodził się w Poznaniu. W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej u prof. Renarda Czajkowskiego i prof. Antoniego Grefa w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Aktualnie tam też pracuje na stanowisku adiunkta, prowadząc zajęcia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki oraz na Wydziale Instrumentalnym.

W roku 1998 otrzymał tytuł Laureata II Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. Jako jedyny Polak zakwalifikował się do IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego w Sankt Petersburgu (kwiecień 2003 r.), gdzie dotarł do półfinału. Jest bardzo aktywnym dyrygentem w kraju i zagranicą (Niemcy, Austria, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Francja). Koncertował z większością polskich filharmonii, m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, a także z Filharmonią Narodową w Warszawie, L`Ensamble orchestral de Paris, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Symphonic Orchestra Academic Capella of St. Petersburg, Symphonic Orchestra of the Theater of Opera and Ballet St. Petersburg Conservatory. Od 1999 roku jest dyrygentem w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W tym czasie pomógł przygotować ponad 30 premier. Od roku 2004 pełni funkcję dyrygenta Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2002 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. W 2002 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania za osiągnięcia w dziedzinie muzyki operowej i symfonicznej.

Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 300 poprowadzonych spektakli operowych, operetkowych, musicalowych, baletowych i ponad 100 koncertów symfonicznych i kameralnych. Jest również autorem muzyki do wielu filmów reklamowych, dokumentalnych i programu telewizyjnego.  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

ORGANIZATORZY
logo UAM  Logo Chór Kameralny Logo Srowarzyszenie

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

 

  MKiDN  samorzad WLKP  poznan Logo UE logo UAM
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego,
nazwa zadania: WeBEUnited - West-Balkan and Europe united, Musical Synergies for Young Artists - Polska/Macedonia.


PATRONAT MEDIALNY

  TVP KULTURA     TVPPoznan    iks    chortownia pl   poznan  Nasz Głos Poznański Radio Poznan PION CMYK na biaaym tle

 

PARTNERZY

 

  pchch logo   CKZ   the piano house Logo EMJ   DK RONDO ICF Murowana

 

 

 

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
dr Joanna Piech-Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo