Uczestnicy 2019

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

Narodowy Chór Akademicki "Biełaja Wieża" Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś
Dyrygent: Irina Angolyuk

 

 

 

Narodowy Chór Akademicki "Biełaja Wieża" Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś
 http://www.bstu.by/horovoj-kollektiv-belaya-vezha

 

Narodowy Chór Akademicki „Biełaja Wieża” powstał na Brzeskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym w 2012 r. Jego członkowie są studentami takich kierunków, jak inżynieria, budownictwo i ekonomia. Misją zespołu jest poznawanie sztuki śpiewu chóralnego oraz upowszechnianie i pielęgnowanie najlepszych tradycji chóralistyki. Chór znany jest z wysokiego poziomu wokalnego i choreograficznego, emocjonalnej siły występów i różnorodnego repertuaru, na który składają się białoruskie pieśni ludowe, muzyka sakralna oraz utwory kompozytorów dawnych i współczesnych.

Chór „Biełaja Wieża” zyskał uznanie i stał się rozpoznawalny dzięki aktywnemu udziałowi w wydarzeniach kulturalnych, odbywających się na terenie Brześcia i Republiki Białorusi, a także dzięki występom na międzynarodowych konkursach i festiwalach, na których promował muzykę chóralną i kulturę swojego kraju. Zespół otrzymał wiele nagród: dyplom Grand Prix podczas Narodowego Festiwalu Studentów „ART Holidays”, międzynarodowego forum chóralnego „Kwiat paproci” w Mińsku i międzynarodowego festiwalu chóralnego w Prowansji i Aveyron, a także dyplomy Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Edukacji Republiki Białorusi za długofalową działalność i doniosły wkład w edukację obywatelską, patriotyczną, artystyczną oraz estetyczną młodzieży.

 

Irina Angoliuk, absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury, jest dyrygentem Chóru Akademickiego „Biełaja Wieża”. Na Brzeskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym pełni funkcję kierownika ds. inicjatyw studenckich oraz zajęć kulturalnych i rekreacyjnych. Pod jej przewodnictwem powstały grupy poświęcone teatrowi, choreografii, muzyce instrumentalnej i wokalnej. Jest ona również odpowiedzialna za organizację konkursu „Nowa gwiazda BPUT” dla utalentowanych studentów pierwszego roku i festiwalu kultur narodowych „Jesteśmy razem”, a także innych inicjatyw i wydarzeń uniwersyteckich.

Pełna energii, otwartości, wyczucia pedagogicznego, obdarzona talentem do budowania więzi w grupie, Irina stwarza atmosferę pasji, kreatywności i zaangażowania. W 2012 roku stworzyła Chór Akademicki „Biełaja Wieża” i obecnie jest jego dyrektorem artystycznym oraz dyrygentem. Zajmuje się popularyzacją muzyki chóralnej oraz kultury białoruskiej na uniwersytecie. Otrzymała wiele dyplomów, które świadczą o jej zasługach i są dowodem uznania jej pracy na polu edukacji i kultury.

 

 Brzeski Państwowy Uniwersytet Techniczny, Białoruś

Uczestnicy Universitas Cantat 2019

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals