Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu Mehmet Akif Ersoy, Turcja
Dyrygenci: Zeki Nacakci i Prof. A. Serkan Ece

 

 

 

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu Mehmet Akif Ersoy
 

 

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych została założona w ramach projektu „Centrum badań kultury muzycznej”, zainicjowanego przez grupę entuzjastów ze środowisk akademickich kilku tureckich uniwersytetów. Łącząc elementy tradycyjnej tureckiej kultury muzycznej z muzyką innych krajów, orkiestra pragnie zaznajomić odbiorców z tradycyjną muzyką turecką i ją popularyzować – reprezentować Turcję podczas krajowych i międzynarodowych festiwali oraz prezentować połączenia starych i nowych wartości. Ponadto orkiestra stara się krzewić edukację muzyczną poprzez angażowanie studentów ze wszystkich poziomów studiów wyższych. Członkowie orkiestry uważają za swój najważniejszy obowiązek bezpośrednio pomagać studentom zdobywać nowe muzyczne doświadczenia. Dzięki przyjmowanym rokrocznie nowym studentom Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych planuje kontynuować swoją działalność w najbliższych latach.

 

Prof. Zeki Nacakci zaczął grać na bağlamie już jako siedmiolatek. W wieku 11 lat rozpoczął naukę na Wydziale Tureckiej Muzyki Ludowej w Miejskim Konserwatorium w Samsun, gdzie uczył się teorii tego gatunku muzyki oraz uczęszczał na lekcję gry na bağlamie. W 1991 roku rozpoczął studia na wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. İsmeta İnönü w Malatyi, które ukończył w klasie altówki.

W roku 2002 ukończył studia drugiego stopnia, a w 2006 otrzymał tytuł doktora. Jako altowiolista koncertował wielokrotnie w Turcji i za granicą wraz z Orkiestra Kameralną Uniwersytetu Gazi i Orkiestrą Kameralną Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdur. Na tureckiej scenie muzyki ludowej dawał też liczne koncerty jako dyrygent oraz wirtuoz gry na bağlamie. W 2012 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego. Jest autorem wielu artykułów i książek publikowanych w kraju i za granicą.

 Ahmet Serkan Ece


  Uniwersytet Mehmet Akif Ersoy, Turcja

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo