Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Schola Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Inclina Aurem (Wydziału Teologicznego UAM), Poznań, Polska
Dyrygent: ks. dr Mariusz Białkowski

 

 

Schola Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Inclina Aurem (Wydziału Teologicznego UAM), Poznań, Polska
 http://asd.poznan.pl/seminarium/wspolnoty/schola

 

W skład zespołu wchodzą wybrani klerycy z różnych roczników Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy jednocześnie są studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność kapłańska).

Repertuar Scholi to przede wszystkim chorał gregoriański i polifoniczne utwory o tematyce religijnej, pieśni kościelne itp. Swoim śpiewem zespół towarzyszy liturgii, podczas ważnych uroczystości i wydarzeń w seminarium, w bazylice archikatedralnej oraz na Wydziale Teologicznym UAM, a także na cotygodniowych Mszach Świętych w języku łacińskim w kaplicy Seminarium.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest ks. dr Mariusz Białkowski, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odpowiedzialny za śpiew w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, a także referent ds. organistów w Archidiecezji Poznańskiej.

 

 

Mariusz Białkowski

Jest kapłanem Archidiecezji Poznańskiej. W latach 2001-2005 studiował śpiew gregoriański na Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie pod kierownictwem Alberta Turco oraz Nino Albarosy, uzyskując tytuł magistra śpiewu gregoriańskiego. Doktoryzował się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 2008 roku. Swoim zaangażowaniem propaguje idee zapoczątkowane przez mistrza semiologii ojca Eugéne’a Cardine’a OSB. W dorobku ma publikacje naukowe, popularnonaukowe, audycje radiowe, liczne wykłady oraz kursy śpiewu gregoriańskiego w kraju i za granicą (Litwa, Słowacja, Szwajcaria, Włochy, Kanada).

Jest wykładowcą śpiewu gregoriańskiego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jednocześnie od 2012 r. pełni funkcję kierownika Zakładu Muzyki Kościelnej, prowadzi wykłady i ćwiczenia z muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Rozpoczął wydawanie rocznika naukowego „Studia Gregoriańskie”, którego jest redaktorem naukowym. Jest założycielem, dyrektorem artystycznym i dyrygentem scholi gregoriańskiej ”Canticum cordium”. Twórca i prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego – sekcji polskiej. Zasiada w Zarządzie Głównym Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano (AISCGre) oraz jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.



  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo