Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Chór Kameralny UAM, Poznań, Polska
Dyrygenci: prof. Krzysztof Szydzisz, dr Joanna Piech-Sławecka

 

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska
 www.choir.amu.edu.pl

 

Istnieje na scenie od 1992 roku. To jeden z najlepszych zespołów uniwersyteckich w Polsce. Tworzą go studenci, absolwenci i młodzi pracownicy naukowi UAM oraz innych poznańskich uczelni. Zespół wykonuje muzykę bardzo różnorodną. Wizytówką Chóru Kameralnego UAM jest jego wyjątkowo jednolite brzmienie, które zespół zawdzięcza pracy z dyrygentem – specjalistą od emisji głosu. Mocną stroną chóru są także znakomici soliści. Ich wszechstronność docenia nie tylko publiczność, ale i znani poznańscy kompozytorzy. Chór Kameralny aktywnie uczestniczy w życiu miasta i Uniwersytetu, koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. Agentyna, Peru, Boliwia, Ekwador, Kolumbia, Australia, Korea Południowa). Większość tych podróży związana jest z konkursami, z których zespół przywozi prestiżowe nagrody, znakomite opinie jurorów i publiczności oraz uznanie międzynarodowej społeczności chóralnej. Ostatnio wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Małgorzatą Walewską, Mario Stefano Pietrodarchim i Martinem Palmerim zespół nagrał płytę The Spirit of Tango.

 

Krzysztof Szydzisz – chórmistrz, muzykolog, specjalista z zakresu emisji głosu, logopeda, menedżer kultury. Dyrygent Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wraz z tym zespołem zdobywał laury krajowych i międzynarodowych konkursów. Był kilkakrotnie wyróżniany jako osobowość artystyczna. W pracy z chórem szczególną uwagę poświęca wprowadzaniu swoich śpiewaków w arkana techniki wokalnej i - co za tym idzie - brzmieniu zespołu.

W centrum jego szerokich zainteresowań repertuarowych znajduje się europejska literatura chóralna XIX-XXI wieku. Profesor Krzysztof Szydzisz jest konsultantem wokalnym wielu polskich i zagranicznych zespołów chóralnych. Zasiada w jury krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych (m.in. „Legnica Cantat”, „Canti Veris Praga”, „IFAS Pardubice”, „Advent and Christmas Music Festival Praga”, „Slovakia Folk” „International Youth Music Festival” w Bratysławie, „Tonen 2000”). Jest konsultantem muzycznym “Europa Cantat” (kadencja 2012-2015). Od 2004 roku kieruje Zakładem Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dyrektorem organizowanego od 1998 roku w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat".

Joanna Piech-Sławecka 

Dyrygent, chórmistrz, oboistka, logopeda, trener emisji głosu. Związana z bydgoską Akademią Muzyczną, gdzie ukończyła obój w klasie prof. Krzysztofa Wroniszewskiego oraz dyrygowanie u prof. Janusza Staneckiego (dyplom z wyróżnieniem), podczas studiów została stypendystką Ministra Kultury. Po studiach magisterskich kontynuowała studia instrumentalne w klasie oboju prof. Mieczysława Koczorowskiego. Uczestniczyła w dyrygenckim kursie mistrzowskim Friedera Berniusa, a także w kursie oboju barokowego u prof. Franka de Bruina. Była słuchaczką Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego w klasie prof. Benedykta Błońskiego i prof. Ryszarda Handke. Zainteresowania emisją głosu rozszerzyła o podyplomowe studia logopedyczne w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Od 2002 r. współpracuje z Chórem Kameralnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję asystenta dyrygenta (od 2003 r.), prof. Krzysztofa Szydzisza. Obecnie jest II dyrygentem zespołu, adiunktem na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę dyrygowania.

Współtworzy Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat" na UAM jako organizator koncertów, a od 2009 r. jako wicedyrektor festiwalu. Jest prezesem organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals