Uczestnicy 2017

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu
Dyrygent: Patryk Piłasiewicz

 

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu

 http://amuz.edu.pl/event/koncert-big-bandu-akademii-muzycznej-w-poznaniu/ 

 

Założony w 2001 roku z inicjatywy studentów, Big Band Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego stanowi jeden z fundamentów orkiestrowych poznańskiej Uczelni. Celem istnienia zespołu jest łączenie tradycji jazzowej ze współczesnymi środkami muzycznej ekspresji oraz inspirowanie młodych artystów do tworzenia własnych, eksperymentalnych partytur.

Oprócz kompozycji oryginalnych, nawiązujących do muzyki etnicznej oraz free-jazzowej w repertuarze Big Bandu znajdują się amerykańskie standardy Duke’a Ellingtona, Counta Basie’ego czy Charlie’ego Parkera, wielkoorkiestrowe dzieła Milesa Davisa i Gila Evansa oraz utwory Krzysztofa Komedy i Jerzego Miliana.

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na festiwalach w Nowym Tomyślu i Bydgoszczy.

 

Patryk Piłasiewicz (1972) – wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obronił doktorat z dyrygentury (2012). Od 2001 roku prowadzi Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz realizuje własne inicjatywy artystyczne z pogranicza sztuk muzycznych i wizualnych. Bierze udział w konferencjach naukowo – artystycznych, przedstawiając wykłady dotyczące związków muzyki z innymi dziedzinami twórczości (architektura, fotografia, film). Pracuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej (solista w grupie kontrabasów). Założyciel i prezes Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy „Astigmatic”. Od 2012 roku Piłasiewicz realizuje projekt upamiętniający udział Polaków w złamaniu szyfrów Enigmy. W trakcie realizacji projektu odnalezione i poddane digitalizacji zostało archiwum poznańskiego matematyka i muzyka – Henryka Zygalskiego.

 

logo amuzyczna
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Polska

 

Uczestnicy Universitas Cantat 2017

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals