Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, Polska
Dyrygent: Karol Urbanek

 

 

 

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
im. Stanisława Staszica w Pile

 http://chor.student.pwsz.pila.pl

 

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile powstał w 2003 roku. Zespół uczestniczy aktywnie w życiu kulturalnym Piły i regionu. Występuje podczas najważniejszych wydarzeń Uczelni, Piły i północnej Wielkopolski. Łącznie, dał ponad 130 koncertów.

W 2010 roku na zaproszenie Connecticut Virtuosi Chamber Orchestra odbył tournee po USA, gdzie koncertował m.in. w Nowym Jorku oraz miastach stanu Connecticut. Wystąpił jako gość specjalny „Chamber Music Mystic 2010 Festival” (USA), a sam koncert chóru został zarejestrowany i wydany jako płyta promocyjna Uczelni.

W latach 2007-2012 wykonał wspólnie z solistami i orkiestrami duże formy muzyczne, takie jak: Requiem d-moll (KV 626) Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mszę G-dur Franciszka Schuberta, Stabat Mater Karola Szymanowskiego czy Mszę „Koronacyjną” C-dur (KV 317) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na ten okres przypada owocna współpraca ze znakomitym skrzypkiem i dyrygentem Adrianem Sylveenem Mackiewiczem (USA) oraz polskim dyrygentem orkiestrowym Januszem Przybylskim.

Chór brał udział w konkursach krajowych i zagranicznych, m.in.: dwukrotnie – w 2005 i 2006 roku w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu (Czechy), gdzie zdobył brązowe medale. W 2013 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Calelli na Costa Barcelona (Hiszpania) oraz w 2014 r. – uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Włochy), w których to festiwalach chór otrzymał Złote Dyplomy w kategorii Sztuki Chóralnej. W swoim repertuarze a cappella zespół ma utwory od epoki renesansu aż po muzykę współczesną różnych narodów.

Dyrygentem Chóru Akademickiego PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile od momentu jego powstania jest Karol Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Kulczyńskiego, aranżer, kompozytor, akompaniator, organizator wielu wydarzeń artystycznych.


  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo