Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, Polska
Dyrygent: Karol Urbanek

 

 

 

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
im. Stanisława Staszica w Pile

 http://chor.student.pwsz.pila.pl

 

Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile powstał w 2003 roku. Zespół uczestniczy aktywnie w życiu kulturalnym Piły i regionu. Występuje podczas najważniejszych wydarzeń Uczelni, Piły i północnej Wielkopolski. Łącznie, dał ponad 130 koncertów.

W 2010 roku na zaproszenie Connecticut Virtuosi Chamber Orchestra odbył tournee po USA, gdzie koncertował m.in. w Nowym Jorku oraz miastach stanu Connecticut. Wystąpił jako gość specjalny „Chamber Music Mystic 2010 Festival” (USA), a sam koncert chóru został zarejestrowany i wydany jako płyta promocyjna Uczelni.

W latach 2007-2012 wykonał wspólnie z solistami i orkiestrami duże formy muzyczne, takie jak: Requiem d-moll (KV 626) Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mszę G-dur Franciszka Schuberta, Stabat Mater Karola Szymanowskiego czy Mszę „Koronacyjną” C-dur (KV 317) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na ten okres przypada owocna współpraca ze znakomitym skrzypkiem i dyrygentem Adrianem Sylveenem Mackiewiczem (USA) oraz polskim dyrygentem orkiestrowym Januszem Przybylskim.

Chór brał udział w konkursach krajowych i zagranicznych, m.in.: dwukrotnie – w 2005 i 2006 roku w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu (Czechy), gdzie zdobył brązowe medale. W 2013 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Calelli na Costa Barcelona (Hiszpania) oraz w 2014 r. – uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Włochy), w których to festiwalach chór otrzymał Złote Dyplomy w kategorii Sztuki Chóralnej. W swoim repertuarze a cappella zespół ma utwory od epoki renesansu aż po muzykę współczesną różnych narodów.

Dyrygentem Chóru Akademickiego PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile od momentu jego powstania jest Karol Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Kulczyńskiego, aranżer, kompozytor, akompaniator, organizator wielu wydarzeń artystycznych.


  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals