Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni”, Polska
Dyrygent: Paweł Łuczak

 

 

 

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni”
 http://volantes.put.poznan.pl

 

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni” został założony w 1999 roku przez Monikę Kusz. Od momentu powstania działa pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. W jego skład wchodzą studenci, absolwenci oraz młodzi pracownicy Politechniki Poznańskiej i innych poznańskich uczelni, których połączyła jedna pasja – śpiewanie. Wielką wartością chóru jest rodzinna atmosfera panująca w „Volantesach” i olbrzymia, twórcza radość wnoszona do zespołu przez każdego śpiewaka.


„Volantes Soni” występuje na ważnych uroczystościach odbywających się w Politechnice Poznańskiej. Promuje również uczelnię, śpiewając na najważniejszych scenach rodzinnego miasta oraz kraju. Chór uczestniczył również w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Do ostatnich należą: Złote Pasmo na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maria” w Chojnicach (2014), Złoty Dyplom i II miejsce w kategorii muzyki katalońskiej, Złoty Dyplom w kategorii muzyki sakralnej i Złoty Dyplom w kategorii muzyki ludowej na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów „Canco Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii (2013).
W zróżnicowanym repertuarze zespół posiada utwory o tematyce sakralnej oraz opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej. „Volantes Soni” podejmuje także wyzwania artystyczne, mierząc się z wielkimi formami wokalno–instrumentalnymi takimi jak Quo vadis? – Feliksa Nowowiejskiego, Wesele lubelskie – Tadeusza Szeligowskiego czy Missa Criolla – Ariela Ramireza. Chór zorganizował i uczestniczył także w wielu koncertach charytatywnych w poznańskich kościołach, szpitalach, szkołach specjalnych i domach dziecka.


Od 2005 roku dyrygentem chóru jest Paweł Łuczak, absolwent, a obecnie asystent w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.


  Politechnika Poznańska, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo