Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni”, Polska
Dyrygent: Paweł Łuczak

 

 

 

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni”
 http://volantes.put.poznan.pl

 

Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni” został założony w 1999 roku przez Monikę Kusz. Od momentu powstania działa pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. W jego skład wchodzą studenci, absolwenci oraz młodzi pracownicy Politechniki Poznańskiej i innych poznańskich uczelni, których połączyła jedna pasja – śpiewanie. Wielką wartością chóru jest rodzinna atmosfera panująca w „Volantesach” i olbrzymia, twórcza radość wnoszona do zespołu przez każdego śpiewaka.


„Volantes Soni” występuje na ważnych uroczystościach odbywających się w Politechnice Poznańskiej. Promuje również uczelnię, śpiewając na najważniejszych scenach rodzinnego miasta oraz kraju. Chór uczestniczył również w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Do ostatnich należą: Złote Pasmo na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maria” w Chojnicach (2014), Złoty Dyplom i II miejsce w kategorii muzyki katalońskiej, Złoty Dyplom w kategorii muzyki sakralnej i Złoty Dyplom w kategorii muzyki ludowej na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów „Canco Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii (2013).
W zróżnicowanym repertuarze zespół posiada utwory o tematyce sakralnej oraz opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej. „Volantes Soni” podejmuje także wyzwania artystyczne, mierząc się z wielkimi formami wokalno–instrumentalnymi takimi jak Quo vadis? – Feliksa Nowowiejskiego, Wesele lubelskie – Tadeusza Szeligowskiego czy Missa Criolla – Ariela Ramireza. Chór zorganizował i uczestniczył także w wielu koncertach charytatywnych w poznańskich kościołach, szpitalach, szkołach specjalnych i domach dziecka.


Od 2005 roku dyrygentem chóru jest Paweł Łuczak, absolwent, a obecnie asystent w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.


  Politechnika Poznańska, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals