Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Koncertowy Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo, Portoryko
Dyrygent: Joamel González-Soto

 

Chór Koncertowy Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo
 www.facebook.com/coroconcierto.upra

Założony w roku 1979 Chór Koncertowy umożliwia studentom Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo (UPRA) ekspresję artystyczną i działalność dla społeczności akademickiej. Organizuje on koncerty oraz festiwale i regularnie wykonuje portorykańskie utwory chóralne podczas wydarzeń kulturalnych, artystycznych i akademickich. Członkowie zespołu wykonują repertuar obejmujący utwory sakralne i świeckie z różnych epok oraz tradycyjną muzykę latynoamerykańską i portorykańską. Chór koncertował zagranicą: na Dominikanie (2005), w Wenezueli (2006), Panamie (2007), Ekwadorze (2008), Meksyku (2010), Stanie Miami (2011) i Ohio (2012), Kolumbii (2013) oraz we Włoszech (2014). W 2012 r. chór wystąpił na Międzynarodowych Mistrzostwach Chóralnych w Cincinnati, gdzie zdobył srebrny medal w kategorii utworów sakralnych i brązowy medal za wykonanie utworu ludowego. W marcu 2013 r. był gościem siódmej edycji prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Chórów „America Cantat”, a w kwietniu 2014 r. otrzymał srebrny dyplom w kategorii chórów mieszanych podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Riva del Garda we Włoszech.

 

Dyrygentem zespołu od 2011 r. jest Joamel González-Soto. Studiował on na Uniwersytecie Portorykańskim (dyrygentura chóralna u prof. Carmen Acevedo-Lucío i licencjat w dziedzinie edukacji muzycznej), w Portorykańskim Konserwatorium Muzycznym (magister w dziedzinie edukacji muzycznej) oraz na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Los Angeles (dyrygentura chóralna u dra Donalda Brinegara, dra Williama Belana i dra Cristiana Gracesa). W 2003 roku stworzył Portorykański Instytut Muzyki i Sztuki, popularyzujący i rozwijający programy edukacji muzycznej. Oprócz Chóru UPRA, prowadzi także Portorykański Chór Polifoniczny i Chór Żeński.

 

 Uniwersytet Portorykański w Arecibo, Portoryko

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals