Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Koncertowy Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo, Portoryko
Dyrygent: Joamel González-Soto

 

Chór Koncertowy Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo
 www.facebook.com/coroconcierto.upra

Założony w roku 1979 Chór Koncertowy umożliwia studentom Uniwersytetu Portorykańskiego w Arecibo (UPRA) ekspresję artystyczną i działalność dla społeczności akademickiej. Organizuje on koncerty oraz festiwale i regularnie wykonuje portorykańskie utwory chóralne podczas wydarzeń kulturalnych, artystycznych i akademickich. Członkowie zespołu wykonują repertuar obejmujący utwory sakralne i świeckie z różnych epok oraz tradycyjną muzykę latynoamerykańską i portorykańską. Chór koncertował zagranicą: na Dominikanie (2005), w Wenezueli (2006), Panamie (2007), Ekwadorze (2008), Meksyku (2010), Stanie Miami (2011) i Ohio (2012), Kolumbii (2013) oraz we Włoszech (2014). W 2012 r. chór wystąpił na Międzynarodowych Mistrzostwach Chóralnych w Cincinnati, gdzie zdobył srebrny medal w kategorii utworów sakralnych i brązowy medal za wykonanie utworu ludowego. W marcu 2013 r. był gościem siódmej edycji prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Chórów „America Cantat”, a w kwietniu 2014 r. otrzymał srebrny dyplom w kategorii chórów mieszanych podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Riva del Garda we Włoszech.

 

Dyrygentem zespołu od 2011 r. jest Joamel González-Soto. Studiował on na Uniwersytecie Portorykańskim (dyrygentura chóralna u prof. Carmen Acevedo-Lucío i licencjat w dziedzinie edukacji muzycznej), w Portorykańskim Konserwatorium Muzycznym (magister w dziedzinie edukacji muzycznej) oraz na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Los Angeles (dyrygentura chóralna u dra Donalda Brinegara, dra Williama Belana i dra Cristiana Gracesa). W 2003 roku stworzył Portorykański Instytut Muzyki i Sztuki, popularyzujący i rozwijający programy edukacji muzycznej. Oprócz Chóru UPRA, prowadzi także Portorykański Chór Polifoniczny i Chór Żeński.

 

 Uniwersytet Portorykański w Arecibo, Portoryko

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo