Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Koncertowy Uniwersytetu Filipińskiego (UP), Filipiny
Dyrygent: prof. Janet Sabas-Aracama

 

 

Chór Koncertowy Uniwersytetu Filipińskiego (UP)
 www.upconcertchorus.com

 

Chór Koncertowy UP, znany też pod nazwą Korus, jest od 1962 roku oficjalnym zespołem reprezentującym Uniwersytet Filipiński (Diliman, Quezon City), który wykonuje wszechstronny repertuar od muzyki klasycznej, folkowej, pop po broadwayowski musical z towarzyszeniem dynamicznej choreografii. „ChoreoCapella”, czyli śpiew a capella połączony z ruchem scenicznym jest znakiem firmowym zespołu. W 2012 r. Korus zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu w Cantonigros w Hiszpanii za wykonanie folkowego utworu chóralnego. W tym samym roku został też laureatem prestiżowej nagrody Lifetime Achievement Award fundacji Aliw Awards.

 

Od roku 1999 dyrektorem artystycznym Chóru Koncertowego UP jest prof. Janet Sabas-Aracama, pod której kierownictwem zespół odbywa kolejne podróże po świecie, odnosząc znaczne sukcesy. Prof. Aracama uzyskała dyplom magistra muzyki ze specjalizacją w dziedzinie dyrygentury chóralnej, kształcenia głosu i etnomuzykologii w Kolegium Muzycznym Uniwersytetu Filipińskiego. Dyrygentury uczyła się pod okiem dziekana Reya T. Paguio, natomiast w zakresie techniki wokalnej kształciła się u Josie Bailen, Fides Asensio i Elmo Makil. Jest ona wszechstronną śpiewaczką, której repertuar obejmuje nie tylko operę, pieśń i musical, ale również współczesny gospel i rdzenną muzykę Filipin. Prof. Aracama jest również instruktorem wokalnym, kształci chóry, prowadzi warsztaty muzyczne na Filipinach i regularnie zasiada w jury konkursów chóralnych. Obecnie prof. Aracama jest stałym pracownikiem Uniwersytetu Filipińskiego i kierownikiem Katedry Dyrygentury.

 

 University of Philippines, Diliman, Filipiny

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo