Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Kameralny UAM, Poznań, Polska
Dyrygent: prof. Krzysztof Szydzisz

 

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska
 www.choir.amu.edu.pl

 

Istnieje na scenie od 1992 roku. To jeden z najlepszych zespołów uniwersyteckich w Polsce. Tworzą go studenci, absolwenci i młodzi pracownicy naukowi UAM oraz innych poznańskich uczelni. Zespół wykonuje muzykę bardzo różnorodną. Wizytówką Chóru Kameralnego UAM jest jego wyjątkowo jednolite brzmienie, które zespół zawdzięcza pracy z dyrygentem – specjalistą od emisji głosu. Mocną stroną chóru są także znakomici soliści. Ich wszechstronność docenia nie tylko publiczność, ale i znani poznańscy kompozytorzy. Chór Kameralny aktywnie uczestniczy w życiu miasta i Uniwersytetu, koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. Agentyna, Peru, Boliwia, Ekwador, Kolumbia, Australia, Korea Południowa). Większość tych podróży związana jest z konkursami, z których zespół przywozi prestiżowe nagrody, znakomite opinie jurorów i publiczności oraz uznanie międzynarodowej społeczności chóralnej. Ostatnio wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Małgorzatą Walewską, Mario Stefano Pietrodarchim i Martinem Palmerim zespół nagrał płytę The Spirit of Tango.

 

Krzysztof Szydzisz – chórmistrz, muzykolog, specjalista z zakresu emisji głosu, logopeda, menedżer kultury. Dyrygent Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wraz z tym zespołem zdobywał laury krajowych i międzynarodowych konkursów. Był kilkakrotnie wyróżniany jako osobowość artystyczna. W pracy z chórem szczególną uwagę poświęca wprowadzaniu swoich śpiewaków w arkana techniki wokalnej i - co za tym idzie - brzmieniu zespołu. W centrum jego szerokich zainteresowań repertuarowych znajduje się europejska literatura chóralna XIX-XXI wieku. Profesor Krzysztof Szydzisz jest konsultantem wokalnym wielu polskich i zagranicznych zespołów chóralnych. Zasiada w jury krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych (m.in. „Legnica Cantat”, „Canti Veris Praga”, „IFAS Pardubice”, „Advent and Christmas Music Festival Praga”, „Slovakia Folk” „International Youth Music Festival” w Bratysławie, „Tonen 2000”). Jest konsultantem muzycznym “Europa Cantat” (kadencja 2012-2015). Od 2004 roku kieruje Zakładem Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dyrektorem organizowanego od 1998 roku w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat".


  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu: Prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30
Wicedyrektor Festiwalu: Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

Logo Chór Kameralnylogo UAM Logo Srowarzyszenie 

PARTNER PROJEKTU

CFN LogoChoral Festival Network
the international network
for choral competitions and festivals