Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Chór Kameralny UAM, Poznań, Polska
Dyrygent: prof. Krzysztof Szydzisz

 

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska
 www.choir.amu.edu.pl

 

Istnieje na scenie od 1992 roku. To jeden z najlepszych zespołów uniwersyteckich w Polsce. Tworzą go studenci, absolwenci i młodzi pracownicy naukowi UAM oraz innych poznańskich uczelni. Zespół wykonuje muzykę bardzo różnorodną. Wizytówką Chóru Kameralnego UAM jest jego wyjątkowo jednolite brzmienie, które zespół zawdzięcza pracy z dyrygentem – specjalistą od emisji głosu. Mocną stroną chóru są także znakomici soliści. Ich wszechstronność docenia nie tylko publiczność, ale i znani poznańscy kompozytorzy. Chór Kameralny aktywnie uczestniczy w życiu miasta i Uniwersytetu, koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. Agentyna, Peru, Boliwia, Ekwador, Kolumbia, Australia, Korea Południowa). Większość tych podróży związana jest z konkursami, z których zespół przywozi prestiżowe nagrody, znakomite opinie jurorów i publiczności oraz uznanie międzynarodowej społeczności chóralnej. Ostatnio wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Małgorzatą Walewską, Mario Stefano Pietrodarchim i Martinem Palmerim zespół nagrał płytę The Spirit of Tango.

 

Krzysztof Szydzisz – chórmistrz, muzykolog, specjalista z zakresu emisji głosu, logopeda, menedżer kultury. Dyrygent Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wraz z tym zespołem zdobywał laury krajowych i międzynarodowych konkursów. Był kilkakrotnie wyróżniany jako osobowość artystyczna. W pracy z chórem szczególną uwagę poświęca wprowadzaniu swoich śpiewaków w arkana techniki wokalnej i - co za tym idzie - brzmieniu zespołu. W centrum jego szerokich zainteresowań repertuarowych znajduje się europejska literatura chóralna XIX-XXI wieku. Profesor Krzysztof Szydzisz jest konsultantem wokalnym wielu polskich i zagranicznych zespołów chóralnych. Zasiada w jury krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych (m.in. „Legnica Cantat”, „Canti Veris Praga”, „IFAS Pardubice”, „Advent and Christmas Music Festival Praga”, „Slovakia Folk” „International Youth Music Festival” w Bratysławie, „Tonen 2000”). Jest konsultantem muzycznym “Europa Cantat” (kadencja 2012-2015). Od 2004 roku kieruje Zakładem Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dyrektorem organizowanego od 1998 roku w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat".


  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo