Uczestnicy 2015

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

Kwartet Solistek Chóru Kameralnego UAM BeFour, Polska

 

 

 

 

Kwartet Solistek Chóru Kameralnego UAM BeFour

 

BeFour jest pierwszym w historii „Universitas Cantat” żeńskim kwartetem wokalnym. Zespół powstał spontanicznie w 2011 roku i od tego czasu równie entuzjastycznie działa, koncertując w niezmienionym i raczej niezmienialnym składzie: Kamila Tracewska, Karolina Piesik, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska.

Przepis na sukces jest prosty – dziewczyny w sobie tylko znany sposób łączą swe różnorodne osobowości i muzyczne gusta w imię wspólnego celu: jedna śpiewa wysoko, druga głośno, trzecia z poprawnym tekstem. A Brygida śpiewa czysto. Panuje tu kontrolowana demokracja.

Kwartet wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella – z pracy nad precyzją współbrzmienia żeńskich głosów czyniąc swe największe wyzwanie. Zespół gromadzi coraz bogatszy repertuar – począwszy od klasycznych kompozycji chóralnych przez muzykę latynoamerykańską, rozrywkową aż po ludową czy dawną… Gdy w literaturze pomysłów brakuje, tworzy własne aranżacje. Jednocześnie jednak BeFour chętnie podejmuje się udziału w rozmaitych muzycznych projektach wokalno-instrumentalnych, stając się zespołem coraz bardziej rozpoznawalnym wśród melomanów, nie tylko poznańskich. Dziewczęta współpracowały m.in. z: Jarkiem Kostką, Janem Adamczewskim, Markiem Kozłowskim, Jarosławem Wachowiakiem, Stanem Breckenridge’em, Michaelem McGlynnem, Fernandem Gil Estradą, Jorge Vegą, Piotrem Wizą, Ewą Fabiańską-Jelińską, TrombQuartet i, oczywiście, z Chórem Kameralnym UAM.

To, co podkreślają słuchacze i sympatycy BeFour, to niewątpliwie niezwykle jednolita barwa i spójne brzmienie zespołu, co dowodzi, że jednogłos w czterogłosie jest możliwy do osiągnięcia. Jak sprawdza się on w dosłownym rozumieniu, dziewczęta sprawdzały podczas kilkakrotnie wznawianego projektu Jarka Kostki Hildegarda z Bingen – „Wizje”, w ramach którego jako „głosy anielskie” wcielały się w średniowieczne wykonawczynie chorałowych kompozycji św. Hildegardy. BeFour aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym tak międzynarodowym, jak i lokalnym. Wziął udział w międzynarodowym Festiwalu Chóralnym José María Bravo Márquez w Medellín (Kolumbia) oraz w „PER MUSICAM AD ASTRA” – II Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. M. Kopernika w Toruniu, zaś dla poznańskiej publiczności koncertował w trakcie 7 edycji „Poznańskiego Kolędowania” czy podczas V Akademickich Gorzkich Żalów u Franciszkanów. W 2014 roku BeFour zdobył II miejsce i Złoty Dyplom na prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat 45”.

„Bifory” razem mają sto trzy lata. Niedługo sto cztery.


  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwspiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo