Izabela Rudzka

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

 

WYSTAWA PRAC ARTYSTÓW - PEDAGOGÓW
Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
pod patronatem Międzynarodowego Festiwalu
UNIVERISTAS CANTAT 2017

17-20.05.2017

dr Izabela Rudzka
(malarstwo)

Studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 2011 r. obroniła doktorat w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2012 roku jest adiunktem na Wydziale Pedagogiczno Artystycznym UAM.

Jest aktywną malarką, kuratorką i autorką projektów artystycznych. Projektuje rzeźby ze szkła we współpracy z hutami na Murano koło Wenecji.

Współpracuje z Teatrem Ósmego Dnia z Poznania jako projektantka scenografii i kostiumów teatralnych. Realizowała projekty artystyczne w Polsce, Niemczech, Chinach i we Włoszech. 

W sztuce interesuje ją poszukiwanie synergii pomiędzy nauką a sztuką i spójności sztuki i natury.

Wśród autorskich projektów znajdują się „Przestrzeń Percepcji” (2015), „Artyzm Natury - Geneza subtelności” (2013/2014); „Wenecja – Poznań. Obiecujący związek” i in. Brała udział w wystawach zbiorowych: Mediations Biennale w Muzeum Narodowym w Poznaniu (2008); Saatchi Screen Project - Saatchi Gallery w Londynie (2013); 4 Międzynarodowe Biennale Obrazu, Łódź 2014 (wyróżnienie honorowe); „Mosty Sztuki”, Kalisz 2014 i 2015; “Poza Poznaniem” Galeria Arsenał, Poznań 2016 oraz Syntezy Sztuk, Galeria BWA, Bydgoszcz 2016. Swoje prace prezentuje także na UAM: „Przekaz Czasu” i „Przestrzeń Percepcji”, Collegium Biologicum UAM (2014, 2015), czy w Galerii Uniwersyteckiej na WPA UAM.

Prowadzi własną pracownię Think Art w Poznaniu www.thinkart.pl, gdzie wystawia swoje prace: „ŚwiatłoŚwiaty” Awangardowe malarstwo w klimacie anarchiczno - archaicznym; „Synergia”; „DźwiękObrazy”. 

 

wystawa: KOLORY I STRUKTURY PRZESTRZENI

Prezentowane prace są obrazami wiadomości - wizualizacją przekazów, które widzę w strukturach przestrzeni pozornie niewidocznych dla oka, ale widocznych gdy połączymy synergiczne spektrum naszego postrzegania przestrzeni z siłą naszej wyobraźni wizualnej. Z pozoru transparentna przestrzeń odsłania swoją strukturę, przy założeniu, że przestrzeń nie jest pustką. Tak postrzegana przestrzeń wydaje się być pełna fakturowych i kolorowych form i kształtów.

Barwy dźwięku 2
I. Rudzka, Barwy dźwięku 2, 2016, malarstwo na jedwabiu, 30 x 40 cm
Barwy dźwięku 2
I. Rudzka, Barwy dźwięku 2, 2016, malarstwo na jedwabiu, 30 x 40 cm

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
dr Joanna Piech-Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo