WYSTAWA PRAC ARTYSTÓW - PEDAGOGÓW
Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
pod patronatem Międzynarodowego Festiwalu
UNIVERISTAS CANTAT 2017
17-20.05.2017
dr Izabela Rudzka
(malarstwo)
Studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 2011 r. obroniła doktorat w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2012 roku jest adiunktem na Wydziale Pedagogiczno Artystycznym UAM.
Jest aktywną malarką, kuratorką i autorką projektów artystycznych. Projektuje rzeźby ze szkła we współpracy z hutami na Murano koło Wenecji.
Współpracuje z Teatrem Ósmego Dnia z Poznania jako projektantka scenografii i kostiumów teatralnych. Realizowała projekty artystyczne w Polsce, Niemczech, Chinach i we Włoszech.
W sztuce interesuje ją poszukiwanie synergii pomiędzy nauką a sztuką i spójności sztuki i natury.
Wśród autorskich projektów znajdują się „Przestrzeń Percepcji” (2015), „Artyzm Natury - Geneza subtelności” (2013/2014); „Wenecja – Poznań. Obiecujący związek” i in. Brała udział w wystawach zbiorowych: Mediations Biennale w Muzeum Narodowym w Poznaniu (2008); Saatchi Screen Project - Saatchi Gallery w Londynie (2013); 4 Międzynarodowe Biennale Obrazu, Łódź 2014 (wyróżnienie honorowe); „Mosty Sztuki”, Kalisz 2014 i 2015; “Poza Poznaniem” Galeria Arsenał, Poznań 2016 oraz Syntezy Sztuk, Galeria BWA, Bydgoszcz 2016. Swoje prace prezentuje także na UAM: „Przekaz Czasu” i „Przestrzeń Percepcji”, Collegium Biologicum UAM (2014, 2015), czy w Galerii Uniwersyteckiej na WPA UAM.
Prowadzi własną pracownię Think Art w Poznaniu www.thinkart.pl, gdzie wystawia swoje prace: „ŚwiatłoŚwiaty” Awangardowe malarstwo w klimacie anarchiczno - archaicznym; „Synergia”; „DźwiękObrazy”.
wystawa: KOLORY I STRUKTURY PRZESTRZENI
Prezentowane prace są obrazami wiadomości - wizualizacją przekazów, które widzę w strukturach przestrzeni pozornie niewidocznych dla oka, ale widocznych gdy połączymy synergiczne spektrum naszego postrzegania przestrzeni z siłą naszej wyobraźni wizualnej. Z pozoru transparentna przestrzeń odsłania swoją strukturę, przy założeniu, że przestrzeń nie jest pustką. Tak postrzegana przestrzeń wydaje się być pełna fakturowych i kolorowych form i kształtów.
I. Rudzka, Barwy dźwięku 2, 2016, malarstwo na jedwabiu, 30 x 40 cm
I. Rudzka, Barwy dźwięku 2, 2016, malarstwo na jedwabiu, 30 x 40 cm