Uczestnicy 2015

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu, Polska
Dyrygent: prof. Marek Gandecki

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu powstał w październiku 2012 roku z inicjatywy dyrygenta chóru, prof. Marka Gandeckiego. Zrzesza studentów: edukacji muzycznej, instrumentalistów, teoretyków, dyrygentów, kompozytorów, muzyków kościelnych. Zespół jest laureatem kilku konkursów i festiwali chóralnych. Zdobył m.in. Grand Prix na XVI Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis” w Łodzi (2013), Złoty Dyplom na 49 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach (2014), Grand Prix, Złoty Dyplom w kategorii chóry mieszane oraz nagrodę specjalną dla najlepszego chóru akademickiego na VI Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” (2014), a także Złoty Dyplom w kategorii zespoły chóralne podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego
w Rumi (2014).

Artystyczny wizerunek chóru tworzą: Marek Gandecki – dyrygent, Marianna Majchrzak – asystent oraz Przemysław Czekała – emisja głosu.

Prof. Marek Gandecki jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej, w klasie dyrygentury prof. Janusza Dzięcioła. W 1992 roku został laureatem IV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Poznaniu. Jest założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chóru Zamku Kórnickiego CASTELLUM CANTANS (1999 – 2013), Chóru BARD (1992 – 2001), współtwórcą wielu prestiżowych nagród zdobytych w konkursach chóralnych. Laureat indywidualnych nagród dla najlepszego dyrygenta. Juror konkursów i festiwali chóralnych. Pedagog Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Polska

Uczestnicy Universitas Cantat 2015