logo UX

logo UC - 2022

Zbigniew Kozub: kompozytor; ur. 17 marca 1960, Szczecin. Studiował w klasie kompozycji Floriana Dąbrowskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył w 1985. Laureat wielu konkursów kompozytorskich: w 1985 otrzymał wyróżnienie na Konkursie Związku Kompozytorów Polskich na utwór organowy w Kamieniu Pomorskim, w 1986 – wyróżnienie na Konkurskie Młodych Związku Kompozytorów Polskich, w 1987 – wyróżnienie w Konkursie Związku Kompozytorów Polskich na utwór na organy i dwa inne instrumenty oraz II nagrodę (I nagrody nie przyznano) na Konkursie Współczesnej Twórczości dla Dzieci i Młodzieży „Do-Re-Mi ’87”, w 1988 – I nagrodę (w kategorii symfonicznej) i wyróżnienie (w kategorii kameralnej) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, w 1990 – wyróżnienie na Konkursie im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, w 1996 – III nagrodę (I i II nagrody nie przyznano) na Konkursie Polskiego Radia na utwór radiowy. Został również uhonorowany Medalem Młodej Sztuki (1988) i nagrodą specjalną za muzykę do filmu Mały Książę w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza na Festiwalu Filmów Fabularnych i Telewizyjnych dla Dzieci i Młodzieży (1992). Od 1990 pełnił funkcję prodziekana, a w latach 1996-2002 dziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ponadto w latach 1992-1999 był prezesem Poznańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich oraz Dyrektorem Festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Był członkiem Rady Programowej Radia "Merkury" (1999-2003) oraz Kapituły Nagrody Artystycznej miasta Poznania (2002-2004). Od 2005 jest Kierownikiem Katedry Kompozycji na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Więcej informacji: www.zbigniewkozub.pl

CODEБюро фестиваля – адрес