Paweł Bebenek

bane www UC24

logo CFN

UC24 mobile

 

WARSZTATY MUZYKI LITURGICZNEJ
DLA SCHOL AKADEMICKICH
pod patronatem Międzynarodowego Festiwalu
UNIVERISTAS CANTAT 2017

20-21.05.2017

Paweł Bębenek

(ur. 1972) − dyrygent, kompozytor, wokalista, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Od 2002 jako dyrygent prowadził m.in. chór i orkiestrę Duszpasterstwa OO Dominikanów w Krakowie, chór Duszpasterstwa Karmelitów Bosych w Krakowie, chór spotkania młodych w Wołczynie Duszpasterstwa OO Kapucynów. Regularnie prowadzi chóralne warsztaty liturgiczno - muzyczne na terenie Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, współpracując często przy tym z Hubertem Kowalskim, Piotrem Pałką i żoną, Laurą Bębenek. Współpracował również z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II podczas wykonania Jutrzni za Nienarodzonych (2011) oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną podczas koncertu z okazji objawień Jezusa św. Faustynie (2013). Współprowadził też sesje warsztatowe dla chórów m.in. z Jackiem Sykulskim, prof. dr hab. Jadwigą Gałęską-Tritt, dr hab. Beatą Borowską, Ewą Sykulską, dr. Szymonem Bywalcem, dr Joanną Piech-Sławecką, prof. dr hab. Elżbietą Wtorkowską.

Od 1995 komponuje muzykę liturgiczną wokalno-instrumentalną, a cappella, i sceniczną. Jego kompozycje znalazły się w śpiewnikach: Msza o Miłosierdziu, Niepojęta Trójco cz. 1 i 2, Chcę widzieć Boga, Canticum Novum i XLI wydaniu Śpiewnika Kościelnego ks. Jana Siedleckiego. Utwory jego autorstwa pojawiły się na płytach: Pacierz Polski, Msza o Miłosierdziu, Z Miłością i ufnością, Desiderii Carmina, Gdy się rodzi Zbawca Świata, Jutrznia za nienarodzonych, Maranatha, Alle psallite. Jest również kompozytorem muzyki do musicalu Zazdrosna Miłość wystawianym w 2003 r. w Teatrze Starym i Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz muzyki do spektaklu Żywot świętej Kingi (2004).

Po jego utwory sięgają schole i chóry na całym świecie, w tym znani artyści, m.in. muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, Schola Cantorum Gedanensis, Chór Katedry Moskiewskiej, Chór Metropolii Petersburga, Linnamuusikud (Estonia), Tomasz Stańko, Piotr Baron, Andrzej Lampert, Justyna Steczkowska, Adam Krystian Krzeszowiak.

Śpiewa od 1989 r. jako tenor, ale też i kontratenor, był uczniem dra Jacka Ozimkowskiego, solisty, prodziekana wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaczynał w Duszpasterstwie Akademickim OO. Dominikanów w Krakowie. Przez wiele lat był związany z zespołami muzyki dawnej „Bractwo Lutni”, z którym koncertował w wielu krajach Europy oraz „Floripari”. Współpracował też z Filharmonią Krakowską oraz zespołami Sirin z Moskwy i Linnamuusikud z Tallina. Pracował z wieloma cenionymi muzykami, m. in. z Antonim Pilchem, Stanisławem Szczycińskim, Aleksandrem Tomczykiem, Jackiem Sykulskim, Marcinem, Mateuszem i Janem Pospieszalskimi, Joachimem Menclem, Janem Budziaszkiem, Taivo Nitvaegi (Estonia) i Andriejem Kotovem (Rosja).

 

www.facebook.com/bebenki

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
Prof. UAM dr hab. Joanna Piech–Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78,
61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

#poznanwpiera
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo