Ambasadorzy Festiwalu

logo UX

logo UC - 2022

Andrzej Chylewski - Poznaniak, rocznik 1950. Muzyk, muzykolog, krytyk i publicysta muzyczny, juror konkursów i festiwali, konsultant naukowy publikacji muzycznych. Pisze i mówi o muzyce od czasów uczestnictwa w ruchu młodzieżowym Pro Sinfoniki, tak w mediach lokalnych ("Głos Wielkopolski", Radio "Merkury", Radio "Emaus", TVP Poznań), jak i ogólnopolskich ("Ruch Muzyczny", "Muzyka 21", "Twoja Muza", "Brzmienia", Polskie Radio, Telewizja Polska). Prowadzi koncerty, od lat współpracuje z Towarzystwem Muzycznym imienia Henryka Wieniawskiego, a w jego ramach publicystycznie i jako recenzent z Międzynarodowymi Konkursami tego patrona. Przez dziesięć lat pracował naukowo w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu. Współtworzył i prowadzi mający już kilkunastoletnią tradycję kameralny festiwal muzyki Bożonarodzeniowej "Spotkania kolędowe" w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli na Junikowie. Od lat dziecięcych wielopłaszczyznowo (śpiewający, asystent dyrygenta, aranżer, akompaniator) uczestniczy w ruchu śpiewaczym Poznania (między innymi "Poznańskie Słowiki" Stefana Stuligrosza, Chór Akademicki UAM, Chór "Hasło", "Cappella Musicae Antiquae Orientalis"). Od lat dziecięcych bibliofil, następnie księgarz - współtwórca firmy księgarskiej "Dobra Książka", dyplomowany antykwariusz, krytyk i publicysta literacki, juror literacki i księgarski.

AMBASADORZY Festiwalu UNIVERSITAS CANTAT

kompozytor i dyrygent
muzyk, muzykolog, krytyk i publicysta muzyczny
kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny