WYSTAWA PLASTYCZNA

logo UX

logo CFN

logo UC - 2022

pod patronatem Universitas Cantat 2017 

WYSTAWA PRAC ARTYSTÓW PEDAGOGÓW WYDZIAŁU PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNEGO W KALISZU
UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU (finisaż: sobota, 20 Maja 2017)

Termin: 17-20 maja 2017

W dniach 17-20 maja w Sali lustrzanej Auli UAM odbędzie się wystawa prac artystów związanych z kaliskim Wydziałem Pedagogiczno – Artystycznym UAM:

dr Agnieszki Godszling – tkanina artystyczna, dr Jerzego Wypycha – rysunek na płytach metalowych, oraz dr Izabeli Rudzkiej i Katarzyny Maniewskiej – malarstwo.

Przed koncertem Finałowym w dniu 20 maja 2017 o godz. 18.30 odbędzie się finisaż wystawy z udziałem autorów.

dr Agnieszki Godszling

 

INFORMACJA O WYDZIALE PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNYM W KALISZU

Wydział Pedagogiczno–Artystyczny w Kaliszu stanowi integralną część Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Hasło „Studiuj rozważnie i romantycznie" nie przez przypadek stało się mottem wydziału, na którym prowadzone są kierunki artystyczne i humanistyczne: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej i Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, Ochrona dóbr kultury, Pedagogika, Filologia polska, Filologia angielska z pedagogiką. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej, rozwijają wrażliwość na muzykę, plastykę i słowo, kształtując studenta bogatego w wartości, gotowego podjąć życiowe wyzwania. Kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej posiada specjalizacje: dyrygentura chóralna, muzyka organowa i sakralna, muzyka estradowa wokalna i instrumentalna. Studenci zdobywają praktykę wykonawczą podczas licznych koncertów i wydarzeń artystycznych, często stając na jednej scenie u boku swoich mistrzów. Zespołowe muzykowanie zapewnia im udział w chórach, big bandzie i zespołach muzycznych. W ramach współpracy z lokalnymi chórami przygotowują dyplomy licencjackie. Studenci studiów magisterskich przy realizacji dyplomów współpracują z zawodową orkiestrą Filharmonii Kaliskiej (nagrodzoną Grammy Award w 2014 roku za album Night in Calisia).

 


  Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM w Poznaniu

KONTAKT

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
dr Joanna Piech-Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

CODE

Biuro Festiwalu  adres
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATORZY
logo UAM Logo Srowarzyszenie Logo Chór Kameralny

 

Współfinansowane ze środków

Logo UE

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt

logo European Music festival for Young People in Neerpelt 

Choral Festival Network the international network for choral competitions and festivals

CFN Logo