WYSTAWA PLASTYCZNA

pod patronatem Universitas Cantat 2017 

WYSTAWA PRAC ARTYSTÓW PEDAGOGÓW WYDZIAŁU PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNEGO W KALISZU
UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU (finisaż: sobota, 20 Maja 2017)

Termin: 17-20 maja 2017

W dniach 17-20 maja w Sali lustrzanej Auli UAM odbędzie się wystawa prac artystów związanych z kaliskim Wydziałem Pedagogiczno – Artystycznym UAM:

dr Agnieszki Godszling – tkanina artystyczna, dr Jerzego Wypycha – rysunek na płytach metalowych, oraz dr Izabeli Rudzkiej i Katarzyny Maniewskiej – malarstwo.

Przed koncertem Finałowym w dniu 20 maja 2017 o godz. 18.30 odbędzie się finisaż wystawy z udziałem autorów.

dr Agnieszki Godszling

 

INFORMACJA O WYDZIALE PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNYM W KALISZU

Wydział Pedagogiczno–Artystyczny w Kaliszu stanowi integralną część Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Hasło „Studiuj rozważnie i romantycznie" nie przez przypadek stało się mottem wydziału, na którym prowadzone są kierunki artystyczne i humanistyczne: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej i Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, Ochrona dóbr kultury, Pedagogika, Filologia polska, Filologia angielska z pedagogiką. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej, rozwijają wrażliwość na muzykę, plastykę i słowo, kształtując studenta bogatego w wartości, gotowego podjąć życiowe wyzwania. Kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej posiada specjalizacje: dyrygentura chóralna, muzyka organowa i sakralna, muzyka estradowa wokalna i instrumentalna. Studenci zdobywają praktykę wykonawczą podczas licznych koncertów i wydarzeń artystycznych, często stając na jednej scenie u boku swoich mistrzów. Zespołowe muzykowanie zapewnia im udział w chórach, big bandzie i zespołach muzycznych. W ramach współpracy z lokalnymi chórami przygotowują dyplomy licencjackie. Studenci studiów magisterskich przy realizacji dyplomów współpracują z zawodową orkiestrą Filharmonii Kaliskiej (nagrodzoną Grammy Award w 2014 roku za album Night in Calisia).

 


  Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM w Poznaniu


KONTAKT

 

Dyrektor Festiwalu
prof. Krzysztof Szydzisz
tel.: +48 608 30 70 30


Wicedyrektor Festiwalu
dr Joanna Piech-Sławecka
tel.: +48 604 525 554

 

Biuro Festiwalu  adres
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań, Poland

www: www.cantat.amu.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 


ORGANIZATORZY

 

Współfinansowane ze środków

 

 

PARTNER PROJEKTU

European Music festival for Young People in Neerpelt