Sylwester Dworacki, profesor, UAM, filolog klasyczny urodzony 3 listopada 1937 na południu Wielkopolski. Od roku 1957 (początek studiów) związał się na stałe z UAM. Pełnił funkcje w Instytucie Filologii Klasycznej i na Wydziale Filologicznym, później na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. W latach: 1993-1999 był prorektorem UAM, 2002-2007 członkiem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, 1978-2011 członkiem Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN. W latach 1998-2012 był współorganizatorem Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, od 1996 do 2012 był członkiem Rady Fundacji Bibliotek Naukowych m. Poznania. W roku 1998 rozpoczął współpracę z międzynarodowym Festiwalem Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat”. Od 1999 należy do komitetu organizacyjnego projektu Verba Sacra. Od 1996 jest członkiem komisji stypendialnej Fundacji Lanckorońskich z Brzezia, działającej przy PAU. Naukowo i jako tłumacz zajmuje się dramatem greckim, romansem i historiografią. Jest autorem kilku książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Wypromował 6 doktorów i ponad 60 magistrów. W latach 1977-2003 był redaktorem i redaktorem naczelnym periodyku naukowego „Eos”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filologicznego i Towarzystwa Naukowego KUL Jest też związany czynnie z PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim od początku jej powstania. Dodatkowe zainteresowania: fotografia, śpiew, układanie tekstów okolicznościowych do znanych melodii.

Cantare necesse est

Бюро фестиваля – адрес