Jacek Sykulski: kompozytor, dyrygent i chórmistrz (ur. 1964 r. Poznań, Polska). Pasja do muzyki w dużym stopniu determinuje jego życie osobiste i zawodowe, a jego kompozycje i aranżacje chóralne, wykonywane przez znane zespoły i artystów, są bardzo cenione przez publiczność i krytyków. Od 1990 roku, Sykulski otrzymuje liczne zamówienia na duże kompozycje, których premierowe wykonania pod jego dyrekcją miały miejsce w znaczących miejscach na świecie (USA, Kanada, Tajwan, Włochy, Francja, Niemcy, Holandia, Polska). Sykulski był dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 1996 do 2010 r., a w 2003 r. został mianowany dyrektorem Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Pod jego kierownictwem, oba zespoły wspięły się na nowy poziom artyzmu, zdobywając międzynarodową renomę. Prowadzi również swój autorski zespół wokalny Nova Gaudia. Dla Sykulskiego, głos ludzki jest podstawowym i najpiękniejszych ze wszystkich instrumentów, nieograniczonym w swej zdolności ekspresji. Nieustannie poszukuje nowych form muzycznego wyrazu, a wraz ze swymi zespołami wyznacza nowe kierunki w polskiej i międzynarodowej sztuki.